Робота і кар’єра


ЗАГАЛЬНА СТРУКТУРА ПЕРСОНАЛУ

Нафтогаз – один з найбільших роботодавців України. На підприємствах, що входять до групи, та в компанії Укрнафта працює понад 80 тис. осіб, а разом з працівниками регіональних газорозподільчих компаній, в яких Нафтогаз володіє міноритарними частками, – понад 100 тис. осіб.

У 2014 році за розпорядженням Кабінету Міністрів України відбулася зміна керівництва Нафтогазу. 26 березня 2014 року компанію очолив Андрій Коболєв. Головними стратегічними завданнями нового менеджменту стали реформа Нафтогазу та ринку газу в Україні за європейським зразком, а також забезпечення надійності постачання газу споживачам.

З призначенням нового керівництва, в політиці компанії щодо роботи з персоналом відбулися ґрунтовні зміни, які відображають стратегічні задачі Нафтогазу. Зокрема, була розроблена та прийнята нова HR-стратегія, яка реалізується за такими напрямами: підвищення організаційної ефективності, побудова ефективних HR-процесів, зміна управлінських практик, підвищення рівня залученості та мотивації працівників.

ОРГАНІЗАЦІЙНА ЕФЕКТИВНІСТЬ

У 2014 році в Нафтогазі було проведено реорганізацію з огляду на стратегічні цілі підприємства. Створено нові або переформатовано 15 підрозділів компанії. Зокрема, створено Департамент енергоефективності та енергозбереження; Департамент реформування та розвитку бізнесу; Департамент економічної, промислової, інформаційної безпеки та управління ризиками.

Після аудиту функціонального навантаження було скорочено понад 50 штатних одиниць. Кількість членів правління було скорочено з чотирнадцяти до п’яти осіб. З п’яти членів правління, що працювали в Нафтогазі на кінець звітного року, четверо - приєднались до компанії після зміни керівництва в 2014 році. Загалом було змінено близько 2/3 керівників структурних підрозділів. До роботи в Нафтогазі вдалося залучити спеціалістів з якісною західною освітою та досвідом роботи у провідних міжнародних компаніях.

З метою підвищення ефективності управлінської команди та запобігання корупції, на керівні посади в підрозділах, де виконання функцій не вимагає обов’язкових профільних знань в нафтогазовій галузі, було залучено висококваліфікованих спеціалістів з інших галузей. Так, були замінені керівники підрозділів, відповідальних за фінансовий менеджмент, юридичні та майнові питання, матеріальне забезпечення, комунікації, внутрішній аудит. Спеціалізовані підрозділи очолили фахівці з багаторічним стажем в нафтогазовій галузі, яких було обрано за професійними та репутаційними критеріями.

В компанії продовжується робота над оптимізацією організаційної структури, бізнес-процесів та системи управління підприємством.