Медіа


ПОЛІТИКА ПРОЗОРОСТІ ТА РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ
Невід’ємною частиною запропонованих Нафтогазом реформ є забезпечення високого рівня прозорості та підзвітності компанії. Відповідно до стратегічних цілей нової управлінської команди в Нафтогазі суттєво змінилися підходи до прозорості та розкриття інформації.

Кінцевими власниками Нафтогазу є громадяни України, а його діяльність значною мірою впливає на енергетичну безпеку України. Зважаючи на це, керівництво компанії усвідомлює свій обов’язок своєчасно та повно інформувати громадськість про свою сферу відповідальності.

Менеджмент добровільно впроваджує політику розкриття інформації, основні положення якої базуються на вимогах до розкриття інформації публічними компаніями, акції яких розміщені на західних фондових біржах. Таким чином, в інформаційній, так само як і в інших політиках, Нафтогаз впроваджує кращі практики OECР.

КАНАЛИ РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ

Власні ресурси

Для розкриття інформації Нафтогаз використовує власні ресурси: корпоративні веб‑сайти www.naftogaz.com та www.naftogaz-europe.com, а також офіційні сторінки компанії в соціальних мережах Facebook та Twitter. Офіційні повідомлення компанії також надсилаються прес‑службою з адреси press@naftogaz.com.

Офіційну інформацію про компанію також містять річні звіти, фінансові звіти за МСФЗ, інші періодичні звіти та матеріали, що оприлюднені на веб‑сайті Нафтогазу.

Інформація, що подається за запитом в органи контролю та статистики, складається з урахуванням раніше поданої інформації, контексту запиту та специфічних вимог до подання такої інформації. Як наслідок, вона може бути неповною та нерепрезентативною. З цих причин менеджмент компанії не оприлюднює таку інформацію, але готовий оперативно надавати коментарі щодо таких даних, аби уникнути викривлення фактів та сприяти об’єктивному інтерпретуванню такої інформації.

За період з 26 березня 2014 року (дата призначення нового менеджменту компанії) до квітня 2015 року
- Опубліковано прес-релізів, інтерв’ю та власних статей в ЗМІ: 216 (за попередній період - 35)
- Проведено прес-конференцій та виступів на телебаченні: 25 (за попередній період - 1)
- Відкрито новий вебсайт з аналітикою www.naftogaz-europe.com
- Відкрито аккаунти в соцмережах: www.facebook.com/NaftogazUA, twitter.com/naftogazukraine
- Започатковано публікацію щоквартальної аудованої звітності за МСФЗ
- Започатковано публікацію щоквартальної інформації по цінам імпорту газу
- Відкрито інформацію щодо запасів в ПСГ та потоків газу
- Започатковано публікацію спотових цін на газ на європейських хабах
- Опубліковано установчі документи компанії та важливі регуляторні акти
- Опубліковано декларацію голови правління Нафтогазу
- Опубліковано склад правління та біографії ключових менеджерів компанії
- Відновлено публікацію даних щодо боржників

Засоби масової інформації (ЗМІ) та громадські організації

Ключовим каналом комунікації для Нафтогазу є ЗМІ. Все більшого значення набуває співпраця з громадськими організаціями. Уповноважені керівники Нафтогазу та дочірніх підприємств регулярно пояснюють стратегію та важливі події в інтерв’ю провідним друкованим та онлайн виданням, проводять прес‑конференції та беруть участь у тематичних програмах на телебаченні та радіо. При роботі зі ЗМІ компанія орієнтується на обсяг та характеристики аудиторії, релевантність конкретного повідомлення для цієї аудиторії та формат видання або програми.

Нафтогаз з повагою ставиться до виконання журналістами своїх професійних обов’язків та намагається створити відповідні умови для цього під час проведення подій, відкритих для ЗМІ. Неприпустимими є образливі висловлювання по відношенню до представників ЗМІ та/або громадських організацій, а також необґрунтована критика опублікованих матеріалів представниками Нафтогазу.

В свою чергу Нафтогаз розраховує на об’єктивне, обґрунтоване та повне розкриття інформації в публікаціях ЗМІ і матеріалах експертних чи громадських організацій. Компанія також розраховує на реалізацію свого права надавати коментарі з приводу інформації, що стосується діяльності компанії або реформи газового ринку України.

Співпраця з професійною спільнотою та галузеві платформи прозорості

Нафтогаз бере участь у релевантних та найбільш пріоритетних конференціях, які стосуються розвитку українського ринку газу та нафти або залучення інвестицій в ці галузі.
В травні 2014 року Укртрансгаз приєднався до європейської платформи прозорості https://transparency.gie.eu/. Провідна асоціація європейських операторів газотранспортних систем, ПСГ та LNG Gas Infrastructure Europe оприлюднює на цій платформі інформацію про залишки газу в ПСГ на території Європи. Україна стала першою з країн не членів ЄС, яка почала публікувати дані щодо залишків в своїх ПСГ. З серпня 2014 року ця інформація оновлюється щоденно.

В листопаді 2014 року Укртрансгаз також долучився до провідної європейської платформи прозорості щодо обсягів транспортування газу https://transparency.entsog.eu/. Ці дані допомагають відслідкувати, які обсяги газу та з якого пункту прийняття/передачі зайшли в Україну та вийшли за її межі. Інформація оновлюється щоденно.

Нафтогаз відкритий до участі в інших провідних платформах прозорості, пов'язаних з діяльністю компанії або її підрозділів.

* * * * *
ПОЛІТИКА ПРОЗОРОСТІ ТА РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ ТА ПЛАН РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «НАЦІОНАЛЬНА АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ»
Затверджено рішенням Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» від 19-22 вересня 2016 року

* * * * *
Контакти для представників засобів масової інформації
Департамент з корпоративних комунікацій
Телефон: +380 (44) 586 3795
Факс: +380 (44) 235 9222
press@naftogaz.com
www.naftogaz.com
www.naftogaz-europe.com