Наглядова рада


13 грудня 2017 року уряд затвердив новий склад наглядової ради НАК «Нафтогаз України», обравши шість нових директорів.
До наглядової ради Нафтогазу увійшли незалежні директори: Клер Споттісвуд (Велика Британія), Бруно Лескуа (Франція), Амос Хохштайн (США) та Стівен Хейсом (Канада).


* * *
Клер Споттісвуд
Голова наглядової ради
До призначення членом наглядової ради Нафтогазу Клер Споттісвуд очолювала компанію «Gas Strategies», в якій продовжує займати посаду директора. Клер має великий досвід роботи в газовому секторі, була головою Регуляторного органу Великої Британії з питань газопостачання Ofgas (орган регулював ринок газу, пізніше реорганізований в Регуляторний орган Великої Британії з питань ринків газу та електроенергії Ofgem) протягом 1993-1998 років, коли мали місце поділ компанії «British Gas» та лібералізація ринку газу у Великій Британії.
Протягом останніх 20 років здобула суттєвий досвід на посаді незалежного директора в публічних та непублічних компаніях. Крім того, працювала економістом в Королівській Скарбниці Великої Британії, Міністерстві економіки та фінансів Великої Британії, яке відповідає за формування та здійснення фінансово-економічної політики уряду, викладала у Лондонській школі бізнесу, визначала та здійснювала управління інтересами приватного сектора.
Клер Споттісвуд здобула ступінь магістра з економіки у Єльському університеті та ступінь магістра з математики та економіки у Кембриджському університеті. Кваліфікації Клер на посаді члена наглядової ради включають її значний досвід роботи на керівних посадах у виконавчих органах, у сферах регулювання та корпоративного управління, а також на рівні наглядових рад у нафтогазових галузях.
Також вона підтримує тісні стосунки з впливовими урядовими, науковими та галузевими лідерами.

Заява про відповідність критеріям незалежності

* * *
Бруно Лескуа
Член наглядової ради
Бруно Лескуа займав вищі посади у французькому енергетичному секторі, включаючи посади у сфері ядерних операцій, а також міжнародної діяльності в компанії «Electricite de France» (EDF).
Як колишній член виконавчого комітету EDF (однієї з найбільших у світі енергетичних компаній) він має дуже великий досвід у газовому секторі: контролював газову діяльність групи та займав посаду виконавчого директора італійської групи компаній «EDISON», нафтогазового підрозділу EDF.
Таким чином, за останні два десятиліття він брав участь у реалізації масштабних правочинів і проектів в секторі електроенергетики та газу в Європі, а також зробив надзвичайний внесок у стратегічну трансформацію та інтернаціоналізацію діяльності EDF.
Має надзвичайно глибоке розуміння ключових питань, які регулюють трансформацію енергетичного сектора в Європі: анбандлінг, зобов’язання у сфері зміни клімату тощо.

Заява про відповідність критеріям незалежності


* * *
Амос Хохштайн
Член наглядової ради
Крім роботи в наглядовій раді Нафтогазу, Амос обіймає посаду першого віце-президента з маркетингу компанії «Tellurian» (США). До цього він працював спеціальним представником США з міжнародних енергетичних питань та очолював Бюро енергетичних ресурсів Державного департаменту. Як «енергетичний дипломат» США Амос Хохштайн контролював реалізацію міжнародної енергетичної політики США в світі й консультував Державного секретаря та Віце-президента США щодо світових енергетичних ринків.
На посаді спеціального представника Амос Хохштайн керував заходами, спрямованими на зміцнення енергетичної безпеки в Європі шляхом диверсифікації джерел постачання природного газу; започаткував Ініціативу Білого дому з енергетичної безпеки карибського регіону; очолював Робочу групу з енергетичної безпеки при Президенті США (США - Кариби та США - Центральна Америка); скеровував зусилля США щодо популяризації в світі ідеї переходу на природний газ та зміцнення ринків природного газу в Азії та Південноазіатському регіоні. У тісній співпраці з Міністерством оборони США пан Хохштайн керував заходами з позбавлення Ісламської держави та інших терористичних груп можливості отримувати прибутки від енергетичних активів. До служби в Державному департаменті пан Хохштайн працював на високих посадах у Конгресі США та консультував енергетичні компанії з питань освоєння та розвитку нових ринків.

Заява про відповідність критеріям незалежності


* * *

Людо Ван дер Хейден
Член наглядової ради
Людо Ван дер Хейден — директор-засновник Ініціативи INSEAD з корпоративного урядування та співголова Міжнародної директорської програми та Програми сучасного врядування в банківській сфері. Він читає лекції з урядування, лідерства, командної динаміки, чесності в бізнесі та суспільстві, інноваційної діяльності.
До роботи в INSEAD Людо викладав у Єльському університеті (1980-1988) та в Гарвардському університеті (1978-80). Отримав вищу інженерно-технічну освіту за спеціальністю «Прикладна математика» в Католицькому університеті Лувена та докторський ступінь у Єльському університеті. Людо обіймав посаду співдекана INSEAD (1990-1995) та директора Центру INSEAD у Лейпцигу (1994-1999).
Зараз є головою правління Seisquare (компанія-розробник програмного забезпечення для оцінки запасів природних ресурсів) та членом консультаційної ради Bencis Capital Partners.
Призначений незалежним членом наглядової ради НАК «Нафтогаз України» в червні 2019 року.

Заява про відповідность критеріям незалежності

* * *

Юлія Андрусів
корпоративний секретар

Юлія Андрусів відповідає за забезпечення роботи наглядової ради та її комітетів, взаємодію органів управління компанії між собою, а також взаємовідносини наглядової ради з акціонером та іншими зацікавленими сторонами.
Має більш ніж 13-річний досвід юридичної практики в міжнародній юридичній фірмі Бейкер і Макензі (Чиказький і Київський офіси) та на посадах директора/керівника юридичної функції у Lafarge, British American Tobacco та інших міжнародних компаніях.
Юридичну освіту здобула у Львівському університеті ім. І. Франка і John Marshall Law School (Чикаго, США). Бізнес освіту – в London Business School (Лондон, Великобританія).
Має статус адвоката в Україні і штаті Нью Йорк (США).


Інформація у цьому розділі оновлюється