Наглядова рада


13 грудня 2017 року уряд затвердив новий склад наглядової ради НАК «Нафтогаз України», обравши шість нових директорів.
До наглядової ради Нафтогазу увійшли незалежні директори: Клер Споттісвуд (Велика Британія), Бруно Лескуа (Франція) та Амос Хохштайн (США).

Згідно з розпорядженням Уряду №793-р від 11.09.2019 року повноваження представників держави у наглядовій раді НАК “Нафтогаз України” Демчишина Володимира Васильовича, Попика Сергія Дмитровича та Мар’євича Костянтина Михайловича припинено достроково. Крім того, 12 вересня 2019 року членами наглядової ради Нафтогазу обрано Ковалів Юлію Ігорівну та Бойко Наталію Андріївну як представників держави.


* * *
Клер Споттісвуд
Голова наглядової ради
До призначення членом наглядової ради Нафтогазу Клер Споттісвуд очолювала компанію «Gas Strategies», в якій продовжує займати посаду директора. Клер має великий досвід роботи в газовому секторі, була головою Регуляторного органу Великої Британії з питань газопостачання Ofgas (орган регулював ринок газу, пізніше реорганізований в Регуляторний орган Великої Британії з питань ринків газу та електроенергії Ofgem) протягом 1993-1998 років, коли мали місце поділ компанії «British Gas» та лібералізація ринку газу у Великій Британії.
Протягом останніх 20 років здобула суттєвий досвід на посаді незалежного директора в публічних та непублічних компаніях. Крім того, працювала економістом в Королівській Скарбниці Великої Британії, Міністерстві економіки та фінансів Великої Британії, яке відповідає за формування та здійснення фінансово-економічної політики уряду, викладала у Лондонській школі бізнесу, визначала та здійснювала управління інтересами приватного сектора.
Клер Споттісвуд здобула ступінь магістра з економіки у Єльському університеті та ступінь магістра з математики та економіки у Кембриджському університеті. Кваліфікації Клер на посаді члена наглядової ради включають її значний досвід роботи на керівних посадах у виконавчих органах, у сферах регулювання та корпоративного управління, а також на рівні наглядових рад у нафтогазових галузях.
Також вона підтримує тісні стосунки з впливовими урядовими, науковими та галузевими лідерами.

Заява про відповідність критеріям незалежності

* * *

Юлія Ковалів
Заступник голови наглядової ради
Юлія Ковалів має майже десятирічний досвід на керівних посадах в енергетичному секторі та державному управлінні. До державної служби працювала у приватному секторі, в українських та міжнародних компаніях. До початку роботи в Офісі Президента України Юлія Ковалів очолювала офіс Національної інвестиційної ради України (2017-2019 рр.), працювала першим заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України, на цій посаді опікувалась реформою державних підприємств, відповідала за політику у сфері інвестицій (2015-2016 рр.). Юлія Ковалів була також членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг і головою наглядової ради НАК «Нафтогаз України».

* * *

Бруно Лескуа
Член наглядової ради
Бруно Лескуа займав вищі посади у французькому енергетичному секторі, включаючи посади у сфері ядерних операцій, а також міжнародної діяльності в компанії «Electricite de France» (EDF).
Як колишній член виконавчого комітету EDF (однієї з найбільших у світі енергетичних компаній) він має дуже великий досвід у газовому секторі: контролював газову діяльність групи та займав посаду виконавчого директора італійської групи компаній «EDISON», нафтогазового підрозділу EDF.
Таким чином, за останні два десятиліття він брав участь у реалізації масштабних правочинів і проектів в секторі електроенергетики та газу в Європі, а також зробив надзвичайний внесок у стратегічну трансформацію та інтернаціоналізацію діяльності EDF.
Має надзвичайно глибоке розуміння ключових питань, які регулюють трансформацію енергетичного сектора в Європі: анбандлінг, зобов’язання у сфері зміни клімату тощо.

Заява про відповідність критеріям незалежності


* * *

Амос Хохштайн
Член наглядової ради
Крім роботи в наглядовій раді Нафтогазу, Амос обіймає посаду першого віце-президента з маркетингу компанії «Tellurian» (США). До цього він працював спеціальним представником США з міжнародних енергетичних питань та очолював Бюро енергетичних ресурсів Державного департаменту. Як «енергетичний дипломат» США Амос Хохштайн контролював реалізацію міжнародної енергетичної політики США в світі й консультував Державного секретаря та Віце-президента США щодо світових енергетичних ринків.
На посаді спеціального представника Амос Хохштайн керував заходами, спрямованими на зміцнення енергетичної безпеки в Європі шляхом диверсифікації джерел постачання природного газу; започаткував Ініціативу Білого дому з енергетичної безпеки карибського регіону; очолював Робочу групу з енергетичної безпеки при Президенті США (США - Кариби та США - Центральна Америка); скеровував зусилля США щодо популяризації в світі ідеї переходу на природний газ та зміцнення ринків природного газу в Азії та Південноазіатському регіоні. У тісній співпраці з Міністерством оборони США пан Хохштайн керував заходами з позбавлення Ісламської держави та інших терористичних груп можливості отримувати прибутки від енергетичних активів. До служби в Державному департаменті пан Хохштайн працював на високих посадах у Конгресі США та консультував енергетичні компанії з питань освоєння та розвитку нових ринків.

Заява про відповідність критеріям незалежності

* * *

Людо Ван дер Хейден
Член наглядової ради
Людо Ван дер Хейден — директор-засновник Ініціативи INSEAD з корпоративного урядування та співголова Міжнародної директорської програми та Програми сучасного врядування в банківській сфері. Він читає лекції з урядування, лідерства, командної динаміки, чесності в бізнесі та суспільстві, інноваційної діяльності.
До роботи в INSEAD Людо викладав у Єльському університеті (1980-1988) та в Гарвардському університеті (1978-80). Отримав вищу інженерно-технічну освіту за спеціальністю «Прикладна математика» в Католицькому університеті Лувена та докторський ступінь у Єльському університеті. Людо обіймав посаду співдекана INSEAD (1990-1995) та директора Центру INSEAD у Лейпцигу (1994-1999).
Зараз є головою правління Seisquare (компанія-розробник програмного забезпечення для оцінки запасів природних ресурсів) та членом консультаційної ради Bencis Capital Partners.
Призначений незалежним членом наглядової ради НАК «Нафтогаз України» в червні 2019 року.

Заява про відповідность критеріям незалежності

* * *

Наталія Бойко
Член наглядової ради
До призначення членом наглядової ради Нафтогазу Наталія Бойко обіймала посаду заступника міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції України. Має досвід координації проектів з гармонізації українського енергетичного законодавства з законодавством ЄС і роботи з міжнародними фінансовими організаціями та іншими стейкхолдерами. Працювала консультантом з юридичних та енергетичних питань у державному і приватному секторах. Крім роботи в наглядовій раді Нафтогазу, Наталя Бойко також є членом Комітету з питань сталої енергетики Економічної комісії ООН для Європи.


* * *

Юлія Андрусів
корпоративний секретар

Юлія Андрусів відповідає за забезпечення роботи наглядової ради та її комітетів, взаємодію органів управління компанії між собою, а також взаємовідносини наглядової ради з акціонером та іншими зацікавленими сторонами.
Має більш ніж 13-річний досвід юридичної практики в міжнародній юридичній фірмі Бейкер і Макензі (Чиказький і Київський офіси) та на посадах директора/керівника юридичної функції у Lafarge, British American Tobacco та інших міжнародних компаніях.
Юридичну освіту здобула у Львівському університеті ім. І. Франка і John Marshall Law School (Чикаго, США). Бізнес освіту – в London Business School (Лондон, Великобританія).
Має статус адвоката в Україні і штаті Нью Йорк (США).


Інформація у цьому розділі оновлюється