Наглядова рада


13 грудня 2017 року уряд затвердив новий склад наглядової ради НАК «Нафтогаз України», обравши шість нових директорів.
До наглядової ради Нафтогазу увійшли незалежні директори: Клер Споттісвуд (Велика Британія), Бруно Лескуа (Франція), Амос Хохштайн (США) та Стівен Хейсом (Канада). Крім того, уряд обрав Володимира Кудрицького (Україна) та Сергія Попика (Україна) представниками держави, до складу яких входить Володимир Демчишин (Україна), який є членом наглядової ради з моменту її формування у другому кварталі 2016 року.


* * * * *

Клер Споттісвуд
Голова наглядової ради
До призначення членом наглядової ради Нафтогазу Клер Споттісвуд очолювала компанію «Gas Strategies», в якій продовжує займати посаду директора. Клер має великий досвід роботи в газовому секторі, була головою Регуляторного органу Великої Британії з питань газопостачання Ofgas (орган регулював ринок газу, пізніше реорганізований в Регуляторний орган Великої Британії з питань ринків газу та електроенергії Ofgem) протягом 1993-1998 років, коли мали місце поділ компанії «British Gas» та лібералізація ринку газу у Великій Британії.
Протягом останніх 20 років здобула суттєвий досвід на посаді незалежного директора в публічних та непублічних компаніях. Крім того, працювала економістом в Королівській Скарбниці Великої Британії, Міністерстві економіки та фінансів Великої Британії, яке відповідає за формування та здійснення фінансово-економічної політики уряду, викладала у Лондонській школі бізнесу, визначала та здійснювала управління інтересами приватного сектора.
Клер Споттісвуд здобула ступінь магістра з економіки у Єльському університеті та ступінь магістра з математики та економіки у Кембриджському університеті. Кваліфікації Клер на посаді члена наглядової ради включають її значний досвід роботи на керівних посадах у виконавчих органах, у сферах регулювання та корпоративного управління, а також на рівні наглядових рад у нафтогазових галузях.
Також вона підтримує тісні стосунки з впливовими урядовими, науковими та галузевими лідерами.

Заява про відповідність критеріям незалежності

* * *
Володимир Демчишин
Заступник голови наглядової ради
Володимир Демчишин є членом наглядової ради Нафтогазу з 21 квітня 2016 року, а з 18 квітня 2017 року обіймає посаду заступника голови. Він має багаторічний досвід у сфері фінансів. Розпочинав свою кар’єру у провідній світовій компанії «Ernst & Young» менеджером відділу корпоративних фінансів (2005-2006). Потім два роки успішно працював в українській філії «ING Bank», де обіймав посаду віце-президента. З 2008 по 2014 роки працював директором відділу інвестиційно-банківських послуг у компанії «Інвестиційний капітал Україна» (ICU). Після цього деякий час очолював Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), до того, як у грудні 2014 року його було призначено Міністром енергетики та вугільної промисловості України.
Має три вищі освіти. Перша — диплом спеціаліста з міжнародних економічних відносин Львівського державного університету ім. І. Франка. Друга — ступінь спеціаліста з міжнародного бізнес-адміністрування він отримав в Європейському університеті «Віадріна» у Франкфурті-на-Одері (Німеччина). Третя — ступінь MBA з міжнародних фінансів в Бізнес-школі Канзаського університету (США).
Вільно володіє трьома іноземними мовами — англійською, німецькою та польською.


* * *
Бруно Лескуа
Член наглядової ради
Бруно Лескуа займав вищі посади у французькому енергетичному секторі, включаючи посади у сфері ядерних операцій, а також міжнародної діяльності в компанії «Electricite de France» (EDF).
Як колишній член виконавчого комітету EDF (однієї з найбільших у світі енергетичних компаній) він має дуже великий досвід у газовому секторі: контролював газову діяльність групи та займав посаду виконавчого директора італійської групи компаній «EDISON», нафтогазового підрозділу EDF.
Таким чином, за останні два десятиліття він брав участь у реалізації масштабних правочинів і проектів в секторі електроенергетики та газу в Європі, а також зробив надзвичайний внесок у стратегічну трансформацію та інтернаціоналізацію діяльності EDF.
Має надзвичайно глибоке розуміння ключових питань, які регулюють трансформацію енергетичного сектора в Європі: анбандлінг, зобов’язання у сфері зміни клімату тощо.

Заява про відповідність критеріям незалежності


* * *
Амос Хохштайн
Член наглядової ради
Крім роботи в наглядовій раді Нафтогазу, Амос обіймає посаду першого віце-президента з маркетингу компанії «Tellurian» (США). До цього він працював спеціальним представником США з міжнародних енергетичних питань та очолював Бюро енергетичних ресурсів Державного департаменту. Як «енергетичний дипломат» США Амос Хохштайн контролював реалізацію міжнародної енергетичної політики США в світі й консультував Державного секретаря та Віце-президента США щодо світових енергетичних ринків.
На посаді спеціального представника Амос Хохштайн керував заходами, спрямованими на зміцнення енергетичної безпеки в Європі шляхом диверсифікації джерел постачання природного газу; започаткував Ініціативу Білого дому з енергетичної безпеки карибського регіону; очолював Робочу групу з енергетичної безпеки при Президенті США (США - Кариби та США - Центральна Америка); скеровував зусилля США щодо популяризації в світі ідеї переходу на природний газ та зміцнення ринків природного газу в Азії та Південноазіатському регіоні. У тісній співпраці з Міністерством оборони США пан Хохштайн керував заходами з позбавлення Ісламської держави та інших терористичних груп можливості отримувати прибутки від енергетичних активів. До служби в Державному департаменті пан Хохштайн працював на високих посадах у Конгресі США та консультував енергетичні компанії з питань освоєння та розвитку нових ринків.

Заява про відповідність критеріям незалежності


* * *
Сергій Попик
Член наглядової ради

Сергій Попик – радник Прем’єр-міністра України з міжнародних питань, дипломат, експерт з питань міжнародних відносин.
Працював в дипломатичних представництвах України в Румунії та в Литовській Республіці, в 2010-2011 роках керував Посольством України в Литві.
Закінчив Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Дипломатичну академію України при МЗС України, стажувався у Віденському університеті та в Інституті Східної та Південно-Східної Європи (Австрія). Кандидат історичних наук, доцент. Автор монографій, наукових статей і публікацій.
Володіє румунською, англійською та німецькою мовами.

* * *
Інформацію буде оновлено

* * *

Довідково: попередній склад наглядової ради Нафтогазу було затверджено наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 21 квітня 2016 року № 725. До нього входили: незалежні директори Пол Ворвік, Чарльз Проктор та Маркус Річардс, від держави – тодішній перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Юлія Ковалів та екс-міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.
У квітні 2017 року склала повноваження голова наглядової ради Юлія Ковалів, у вересні усі незалежні директори повідомили про відставку, обґрунтовуючи своє рішення згортанням реформ з боку уряду.* * *

Юлія Андрусів
корпоративний секретар

Юлія Андрусів відповідає за забезпечення роботи наглядової ради та її комітетів, взаємодію органів управління компанії між собою, а також взаємовідносини наглядової ради з акціонером та іншими зацікавленими сторонами.
Має більш ніж 13-річний досвід юридичної практики в міжнародній юридичній фірмі Бейкер і Макензі (Чиказький і Київський офіси) та на посадах директора/керівника юридичної функції у Lafarge, British American Tobacco та інших міжнародних компаніях.
Юридичну освіту здобула у Львівському університеті ім. І. Франка і John Marshall Law School (Чикаго, США). Бізнес освіту – в London Business School (Лондон, Великобританія).
Має статус адвоката в Україні і штаті Нью Йорк (США).