Менеджери вищої ланки


Андрій Фаворов
Керівник інтегрованого газового бізнесу

Відповідає за збільшення цінності у ключовому бізнес-дивізіоні групи Нафтогаз. Його головним завданням є оптимізація витрат і максимізація прибутку на інвестований капітал у таких сегментах як закупівля природного газу внутрішнього видобутку та імпортованого, транспортування і зберігання природного газу, торгівля природним газом на території України.

Андрій Фаворов має великий досвід роботи на керівних посадах в американських та українських компаніях, зокрема ДТЕК, ContourGlobal та AES Corporation, де реалізовував масштабні проекти з високою капіталізацією. Після роботи на посаді комерційного директора енергохолдингу ДТЕК створив компанію «Енергетичні ресурси України» (ЕРУ), яка швидко стала одним з провідних газотрейдерів на ринку України.

Здобув ступінь магістра управління бізнесом у Джорджтаунському університеті та диплом бакалавра психології Університету штату Джорджія. Працював волонтером у Центральній психіатричній лікарні Джорджії та в проектах Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Казахстані.


Юрій Вітренко
Виконавчий директор Групи Нафтогаз

Відповідає за реалізацію проекту щодо захисту та представництва інтересів Компанії в спорах з ПАТ "Газпром".

Координує роботу з розроблення та систематичного оновлення макроекономічної моделі України, необхідної для прогнозування довгострокової динаміки макроекономічних показників, що впливають на основні показники діяльності Компанії.

Працював у Нафтогазі у 2002-2003 роках та у 2005-2010 ​роках. Відповідав за залучення кредитів від міжнародних банків та реструктуризацію зобов’язань Нафтогазу, був штатним та позаштатним радником голови правління. З квітня 2014 року до червня 2016 року обіймав посаду директора з розвитку бізнесу.

Розпочав кар'єру в 1998 році у міжнародній аудиторській та консалтинговій групі PWC, де консультував найбільші компанії України з питань фінансового управління.

Має 9-річний досвід роботи в інвестиційно-банківській сфері та фінансах в Україні та за кордоном. Працював в ​​​​інвестиційному банку Merrill Lynch у Лондоні, також обіймав посаду старшого віце-президента та головного операційного директора міжнародного інвестиційного фонду Amstar Europe. Співзасновник інвестиційно-банківської компанії AYA Capital; очолював цю компанію з 2010 до 2016 року.
У 2004 році закінчив програму MBA в бізнес-школі INSEAD (Франція, Сінгапур). Здобув ступінь бакалавра та з відзнакою закінчив магістратуру факультету Міжнародних економічних відносин Київського національного економічного університету, а також є асоційованим членом Лондонського інституту цінних паперів та інвестицій (ASI).


Ярослав Теклюк
Директор з юридичних питань

Відповідає за загальне юридичне забезпечення, взаємодію з органами влади та захист інтересів компанії в судах та інших установах.

Має більш ніж 16-річний досвід юридичної практики.

Фахівець із захисту інтересів у корпоративних спорах та судових справах у банківській, фінансовій і​ телекомунікаційній сферах, а також​ у справах про банкрутство.​​

До початку кар’єри в Нафтогазі 8 років працював в юридичній фірмі «Василь Кісіль і Партнери», у тому числі 4 роки як партнер.

Закі​нчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де здобув освіту за спеціальністю «Міжнародне право​»​.


Маргарита Короткова
Директор з управління персоналом та соціальної політики Групи Нафтогаз

Маргарита понад 19 років працює у сфері управління персоналом, з них 16 років – як директор з управління персоналом, виконавчий директор.

Впровадила низку проектів з реорганізації компаній та впровадження сучасних підходів в управлінні персоналом у масштабних галузевих і диверсифікованих холдингових структурах – «Атол Холдінг», «Квазар-Мікро», «Мілкіленд БВ». Реалізувала антикризовий менеджмент у інвестиційно-девелоперській групі «FIM Group».

Набула досвіду в нафтогазовій галузі під час роботи у приватній газовидобувній компанії.

З січня 2016 року – директор з управління персоналом Укргазвидобування.

З жовтня 2017 –​​ директор з управління персоналом Групи Нафтогаз. ​
Отримала основну освіту на механіко-математичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка​. Пройшла низку програм бізнес-освіти, зокрема: середньостроковий курс з фінансів у Києво-Моги​лянскій Бізнес Школі під керівництвом професора М. Колісника, курс канадського коледжу Гранта МакЮєна за напрямком HR-менеджмент. Отримала ступінь МБА в Київській школі економіки. Закінчила програму з корпоративного урядування на базі Української академії корпоративного управління.


Орест Логунов
Директор з закупівель Групи Нафтогаз

У Групі Орест Логунов керує процесами закупівель, займається розробкою регламентів, впровадженням єдиних корпоративних стандартів та політик. Координує роботу підрозділів Групи, а також підвищує ефективність процесів закупівель.​

Освіту отримав у INSEAD, Києво-Могилянській Академії та Президентському університеті Межрегіональної Академії управління персоналом за спеціальністю «Фінанси».

​Кар'єрний старт відбувся у 1995 році в компанії Xerox, де протягом п'яти років роботи пройшов шлях від вантажника до керівника з логістики. Декілька років Орест координував закупівлі у представництві McDonald's Ukraine. Із 2003 по 2008 рік очолював управління логістики та закупівель в групі компаній ​«Фокстрот». У 2009-му став начальником управління закупівель в «Райффайзен Банк Аваль». А через три роки прийняв пропозицію корпорації «Арселор Міттал», де зайняв позицію директора з постачання та заступника генерального директора. У 2015 році Орест Логунов працював у правлінні «ДТЕК Енерго».


Віталій Щербенко
Директор з адміністративної діяльності та енергоефективності

Забезпечує організацію та планування програм групи Нафтогаз у сфері капітальних інвестицій та непрофільних активів.

Керує процесами залучення інвестицій в проекти, пов’язані з використанням енергозберігаючих технологій, зменшенням втрат і витрат природного газу, збільшенням частини використання відновлюваних джерел енергії.

Відповідає за організацію та здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, координує кадрову політику, питання соціальної сфери та матеріально-технічного забезпечення в компанії.

Має більш ніж 20-річний досвід роботи на керівних посадах.

Отримав освіту економіста у Київському національному економічному університеті.​


Олег Діденко
Директор з проблемної заборгованості, газорозподільних систем та роздрібного газопостачання «Групи Нафтогаз»

Відповідає за врегулювання проблемної заборгованості підприємств Групи Нафтогаз, збереження та ефективне використання газорозподільних систем, власником яких є Компанія і підприємства Групи Нафтогаз, формування та розвиток ринку роздрібного газопостачання.

Забезпечує контроль за проведенням ефективних і прозорих процедур закупівлі товарів, робіт і послуг, що здійснюються підприємствами Групи Нафтогаз, очолює Центральну конфліктну комісію Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», яка розглядає і врегульовує спірні питання у зазначеній сфері.

Має понад 20-річний досвід практичної роботи, у тому числі на керівних посадах державної служби і в органах управління державних компаній, успішно реалізовані проекти в різних сферах бізнесу, практику врегулювання багатомільярдних спорів та повернення активів.

Отримав вищу освіту з напряму «Менеджмент організацій» в Національному університеті харчових технологій.


Альона Осмоловська
Директор з корпоративних комунікацій

Альона відповідає за створення і реалізацію інформаційної політики групи Нафтогаз, здійснення взаємодії з громадськістю, ЗМІ, органами державної влади, надання роз’яснення щодо актуальних питань ведення бізнесу, формування позитивного іміджу компанії.

Альона має великий досвід у сфері інвестиційної діяльності та управління активами. До приходу в Нафтогаз 5 років працювала директором з маркетингу та комунікацій найбільшої інвестиційної компанії України Dragon Capital, де відповідала за просування повного спектру фінансових послуг компанії.

Ще раніше обіймала посаду директора з корпоративних фінансів та зв’язків з громадськістю інвестиційної компанії «ХХІ століття». На цій посаді вона відповідала за зв’язки з інвесторами, приймала участь у підготовці первинного розміщення компанії (IPO) на Лондонській фондовій біржі в 2005 році, контролювала підготовку двох випусків єврооблігацій в 2007 році (175 млн дол.) і 2008 році (150 млн дол.), а також відповідала за реструктуризацію випуску єврооблігацій в 2009 році.

Отримала академічний ступінь магістра наук з менеджменту в Магдебурзькому університеті ім. Отто фон Геріке (факультет економіки і менеджменту) та бакалавра управління бізнесом у Міжнародному Християнському університеті (Київ).