34МВт - потужність побудованої інфраструктури для виробництва електроенергії з відновлювальних джерел
10 зарядних станцій для електромобілів встановлено
Бізнес-напрям «Нова енергія» опікується проектами Нафтогазу у сфері відновлювальної енергетики, зокрема, сонячної та вітрової генерації, а також технологіями виробництва та транспортування водню, біоенергетики, вловлювання та зберігання двоокису вуглецю.
Ключове завдання
Забезпечити «зелений» перехід бізнесу до 2050 року.
Основні етапи переходу:
2021 рік - Нафтогазова компанія, яка розбудовує нові напрями діяльності 2030 рік - Нафтогазова компанія, яка забезпечує енергетичну незалежність через збільшення видобутку, диверсифікований попит на транзит газу та частку зелених бізнесів у портфелі 2050 рік - Компанія – постачальник сталої енергії з мінімальним впливом на довкілля та клімат
ДП «Нафтогаз-Енергосервіс»; ДП «Вуглесинтезгаз України»; Центр енергоефективних рішень Нафтогаз.
Види діяльності
Біоенергетика
Виробництво біогазу, біометану, біопалива та енергії біомаси є ключовим напрямком розвитку. Довгостроковою амбіцією є виробництво до 1 млн т біопалив, 5 млрд м³ біометану й водню щорічно, а також заміщення 1 млрд м³ газу
Сонячна енергія
В 2020 році введено в експлуатацію першу «пілотну» сонячну електростанцію «Андріївка» у Харківській області потужністю 1 МВт. У штатному режимі працює сонячна електростанція у м. Чуднів Житомирської області потужністю 33 МВт.
Вітрова енергія
Тривають проектні роботи для оцінки перспектив побудови вітрової електростанції Мар’ївка потужністю 20 МВт в Миколаївській області, а також двох об'єктів в Одеській області загальною потужністю 50 МВт.
Водень
Плануємо стати національним лідером з виробництва "зеленого" водню для внутрішнього ринку й експорту в ЄС. Підписали меморандум з німецькою RWE та іншими іноземними й українськими компаніями для втілення спільних проектів.
Електрозарядні станції
В рамках проекту WeEnergy, спільно з партнерами, Нафтогаз розвиває інфраструктуру для електроавтомобілів. 10 сучасних зарядних комплексів вже працюють на найбільш завантажених вулицях Києва.
Проекти з вловлювання, використання та зберігання вуглецю
Досліджується перспектива застосування технологій вловлювання, використання та зберігання вуглецю (carbon capture, utilization and storage), зокрема, у виснажених нафтових і газових родовищах, а також потенційно підземних газосховищах.
Енергосервіс
Працюємо над енергоефективними рішеннями для кінцевих споживачів, адже енергоефективність - це не тільки раціональне використання енергоресурсів і економія коштів, а й питання енергетичної незалежності, безпеки країни та боротьби зі змінами клімату.
Менеджмент
Директор ДП «Нафтогаз-Енергосервіс»
Сергій Козонущенко
10 років управлінського досвіду підприємствами. Розробка та реалізація капітальних проектів у сфері енергетики. Співвиконавець національного проекту з відновлення соціальної інфраструктури Донбасу.