Енергоефективність бюджетних організацій

НАК “Нафтогаз України” розробив концепцію укладання енергосервісних договорів на основі ЕСКО-моделі.  Основний фокус документу —  підвищення енергоефективності в організаціях та установах, що фінансуються з державного та/або місцевого бюджетів.

Наразі впровадження комплексних заходів з енергоефективності на основі ЕСКО-моделі за участю Нафтогазу, на жаль, неможливе. Воно потребує внесення змін до нормативно-правових актів, що регулюють укладання енергосервісних договорів в бюджетній сфері.

До внесення цих змін компанія збирає заявки від зацікавлених сторін та буде представляти пул цих проектів міжнародним фінансовим організаціям.

Прийом заявок на включення до переліку потенційних проектів з енергоефективності від розпорядників будівель, що фінансуються за рахунок державного або місцевого бюджетів, вже розпочато.

Щоб податися, необхідно:

Проект реалізується на виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр., укладеного 30 вересня 2021 року між Кабінетом Міністрів України в особі Прем’єр-міністра України, Міністра розвитку громад та територій України та Міністра енергетики України, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад.

 

Енергетичний менеджмент Групи Нафтогаз

В НАК «Нафтогаз України» впроваджено систему енергетичного менеджменту відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 50001:2018.

НАК «Нафтогаз України» та підприємства Групи Нафтогаз постійно здійснюють заходи щодо вдосконалення системних підходів до процесів управління енерговикористанням та підвищенням енергоефективності технологічних процесів виробничих підрозділів.

Політика НАК «Нафтогаз України» у сфері енергетичного менеджменту спрямована на забезпечення раціонального і ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів та постійне підвищення енергетичної ефективності діяльності Компанії та підприємств Групи Нафтогаз

Керівництво НАК «Нафтогаз України» є відповідальним за створення необхідних умов для виконання та постійного удосконалення Політики у сфері енергетичного менеджменту.

У 2021 році компанія успішно пройшла незалежне зовнішнє оцінювання (ресертифікаційний аудит) функціонування системи енергоменеджменту та отримала від міжнародного органу з сертифікації TÜV Austria сертифікат відповідності системи енергетичного менеджменту вимогам міжнародного стандарту ISO 50001:2018.

Підтвердження відповідності вимогам стандартів серії ISO є важливим стратегічним інструментом для підвищення рівня довіри партнерів, інвесторів та суспільства до діяльності Компанії та підприємств Групи Нафтогаз.