Нафтогаз продовжить реалізацію своїх ВДЕ-проектів за підтримки ЄБРР

Інформаційне агентство
Інтерфакс-Україна

Група Нафтогаз за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) продовжить реалізацію проектів у галузі альтернативної енергії, зокрема планує наступного року розпочати будівництво двох ВЕС, повідомив її очільник Олексій Чернишов.

"Незважаючи на збільшення видобутку газу і нафти, у Нафтогазу є пріоритет щодо збільшення реалізації проектів альтернативної енергії. Ви знаєте, що ми реалізували проекти в сонячній енергетиці, ми не будемо зупинятися. Крім того, цього року плануємо розпочати два проекти вітрової енергетики", - сказав Чернишов у четвер агентству "Інтерфакс-Україна" в кулуарах Українського сніданку в Давосі, організованого Фондом Віктора Пінчука.

Чернишов уточнив, що компанія наразі починає проектування ВЕС, а наступного, 2025 року, "якщо все складеться", почне їх будівництво.

"Дивимося і на інші проекти. І МФО (міжнародні фінансові організації - ІФ-У) тут надають підтримку, вони допомагають. Я впевнений, що ми це зробимо, будь-яка генерація енергії для України зараз дуже важлива", - наголосив СЕО Нафтогазу.

При цьому він зазначив, що ЄБРР залишається стратегічним партнером Групи, надавши під час війни Emergency Credit Line для можливих закупівель газу в разі потреби або критичної ситуації. Водночас очільник Нафтогазу акцентував, що Україна проходить зимовий період за рахунок власного газу.

Перед цим Чернишов на Facebook-сторінці написав, що на WEF у Давосі провів продуктивну зустріч із ЄБРР.

"На порядку денному - продовження підтримки Нафтогазу і проекти альтернативної енергетики!" - зазначив він.

Чернишов також повідомив про зустріч у межах WEF із бізнесменом Біллом Гейтсом і компанією Breakthrough Energy, де, як уточнили в Нафтогазі, обговорювали потенційні проекти за новими напрямами в енергетиці.

Як повідомлялося, у жовтні 2020 року Група Нафтогаз отримала "зелений" тариф і ліцензію на продаж електроенергії для нової сонячної електростанції в Чуднові Житомирської області піковою потужністю 33,3 МВт, на початку липня вона ввела в експлуатацію СЕС "Андріївка" в Балаклійському районі Харківської області потужністю 0,999 МВт.

У листопаді 2023 року Чернишов анонсував реалізацію нових проектів СЕС, а також двох ВЕС на півдні України.