Голова наглядової ради та СЕО Нафтогазу підбивають підсумки успішного року – колонка для Kyiv Post

Голова наглядової ради та голова правління
Ентоні Маріно та Олексій Чернишов
2023 рік став знаковим для українського енергетичного сектору, який значно розвинувся попри триваючу війну. Серед успіхів – досягнення газової незалежності, просування ініціатив із відновлюваної енергетики та посилення ролі України в європейському енергетичному секторі. Голова наглядової ради НАК “Нафтогаз України” Ентоні Маріно та голова правління Олексій Чернишов підбивають підсумки успішного року та оцінюють роль корпоративного управління, прогнозуючи, що чекає на Нафтогаз та Україну далі.

Після півторарічної перерви в січні 2023 року Нафтогаз відновив незалежну наглядову раду. Через рік ми можемо звітувати про прогрес за декількома напрямами.

Дуже важливим успіхом стало наближення України до енергетичної самодостатності. Вперше Україна пройшла опалювальний сезон, використовуючи виключно власний газ. Це стало можливим завдяки успішній співпраці з приватними видобувниками та значному збільшенню видобутку Групи Нафтогаз. Ми об'єднані в прагненні досягти стратегічної мети – допомогти Україні досягти енергетичної незалежності, і ми робимо великі успіхи попри умови воєнного часу.

Ще одним важливим здобутком стало відновлення довіри міжнародних компаній. У 2023 році попри війну європейські трейдери та енергетичні компанії довірили нам зберігання 2,5 млрд кубометрів газу вартістю 1,5 млрд доларів. Видання The Economist повідомило, що це допомогло нашим новим клієнтам згенерувати 320 мільйонів доларів США для своїх підприємств. В останні місяці зимові відбори газу відбувалися за планом, і газ постачався до кордону з ЄС, доводячи, що Україна є надійним і надзвичайно важливим енергетичним партнером для європейського енергетичного сектору.

Ми також успішно інтегруємося в довгострокове енергетичне майбутнє Європи. Завдяки своєму розташуванню та величезному потенціалу відновлюваної енергетики Україна відіграє вирішальну роль у планах ЄС зі скорочення викидів вуглецю. На додаток до подальших ініціатив у сфері сонячної енергетики Група Нафтогаз має намір розпочати два нові проекти вітрових електростанцій цього року, а також працювати над виробництвом біометану. Ці кроки наблизять Україну до ЄС, забезпечать нові прибутки та допоможуть підготуватися до енергетичних викликів наступних років.

Ми залишаємося повністю відданими впровадженню найкращих управлінських практик у Групі Нафтогаз. Через рік після відновлення наглядової ради ми застосовуємо такий самий підхід в Укрнафті, найбільшій нафтовидобувній компанії України, що входить до складу Групи. Ми очікуємо завершити формування складу наглядової ради Укрнафти до кінця першого кварталу. Очолюючи процес реформування корпоративного управління в Україні, ми прагнемо зробити українські державні компанії більш прозорими та ефективними. Це дасть змогу залучити більше іноземних інвестицій та підтримати майбутню реконструкцію України.

Прогрес, досягнутий у 2023 році, є результатом наполегливої праці, стратегічного планування та впровадження інновацій нашими співробітниками по всій Групі Нафтогаз, попри складні умови воєнного часу. Ми цінуємо їхній героїзм та рішучість забезпечити енергією український народ, економіку та армію. Ми запевняємо вас, що керівництво та наглядова рада Групи Нафтогаз зроблять все можливе, щоб підтримати їхні зусилля та сприяти досягненню короткострокових та довгострокових цілей нашої компанії.

Такі компанії, як Нафтогаз, відіграють важливу роль у переході від старої пострадянської моделі до сучасних європейських підходів до управління, оскільки ми створюємо основу для післявоєнного відновлення України. Саме тому зусилля з удосконалення корпоративного управління є настільки важливими для нашої стратегії. Переваги такого підходу вже очевидні. Разом ми сповнені рішучості направляти Нафтогаз та Україну до майбутнього процвітання, незалежності та сталого розвитку.

 

Підготовлено спеціально для Kyiv Post