Про поліпшення соціально-економічної ситуації в Ленінському районі АР Крим

Ще декілька років тому Ленінський район АР Крим вважався одним з найбільш несприятливих у соціальному аспекті регіонів Кримського півострова. У районі відсутні великі промислові підприємства, що негативно впливає на рівень зайнятості населення. З метою розвитку інфраструктури регіону було ухвалено рішення передавати кошти, виручені від реалізації активів недобудованого комплексу Кримської АЕС, на потреби Ленінського району, і насамперед, міста Щолкіно. Однак Міністерство палива та енергетики, якому підпорядковано об'єкт, не змогло забезпечити його належну охорону, внаслідок чого мільйони державних коштів були розкрадені і не потрапили до міського бюджету.

Активізація соціально-економічного розвитку Східного Криму почалася з ініціативи Президента України Леоніда Кучми будівництвом магістрального газопроводу Джанкой-Феодосія-Керч. Продовженням стало освоєння державною компанією «Чорноморнафтогаз» родовищ вуглеводнів у Ленінському районі АР Крим, що дозволило створити тільки в 2002 р. 142 робочих місця і поповнити районний бюджет на суму більше ніж два з половиною мільйони гривень.

У 2003 році ДАТ «Чорноморнафтогаз», яке входить до складу НАК «Нафтогаз України», продовжує роботу по поліпшенню ситуації у Ленінському районі АР Крим. Виконуючи особливе доручення Президента України, Компанія підписала угоду про соціально-економічний розвиток Ленінського району в рамках партнерських відносин районної державної адміністрації з ДАТ "Чорноморнафтогаз".

Зараз Компанією проводиться будівництво газопроводу Леніно-Щолкіно, відгалуження від магістрального газопроводу Джанкой-Феодосія-Керч. Реалізація проекту дозволить перевести місто на споживання більш дешевої теплоенергіі.

Спільно з Ленінським центром зайнятості і його філією у м. Щолкіно, нафтогазовидобувна компанія проводить відбір кадрів в резерв Східно-Кримського НГДУ, яке займається освоєнням і розробкою родовищ в суходольній частині Східного Криму і на шельфі Азовського моря. У планах Компанії працевлаштувати в цьому році 84 людини (з них 68 робочих і 16 інженерно-технічних співробітників), в наступному - 93 (відповідно 72 і 21).

У найближчі місяці фахівці ДАТ «Чорноморнафтогаз» закінчать проведення в Ленінський район цифрового телефонного зв'язку. Це дозволить створити додаткові від вказаних в угоді робочі місця для обслуговування телефонного обладнання. Крім того, доступ на основі цифрових технологій до мережі Інтернет дасть можливість перейти на сучасні технології навчання і організацію нового напряму бізнесу у вигляді відкриття Інтернет-кафе, що також буде сприяти збільшенню кількості робочих місць.

Виходячи з прогнозних даних по кількості запасів вуглеводнів в АР Крим, Компанія збирається сфокусувати свою роботу в Ленінському районі, довівши видобуток сировини в цьому регіоні до 40% від загального обсягу, що добувається компанією. На думку керівництва ДАТ «Чорноморнафтогаз», це дозволить додатково створити 200 робочих місць, збільшити суму податкових виплат до районного бюджету, можливість реалізовувати за власний рахунок ряд проектів, таких як будівництво газопроводів-відводів, допомога установам охорони здоров'я і освіти району, виділення для їх опалювання рідкого палива з ресурсів Компанії.

Як заявив президент ДАТ «Чорноморнафтогаз», народний депутат Ігор Франчу,- «Розвиток соціальної інфраструктури Східного Криму, його газифікація важливі і для самої компанії. Зростає кількість споживачів газу, а рівень його оплати прямо залежить від рівня життя населення. Тому, розвиваючись самі, ми будемо в свою чергу розвивати і регіон. Це в наших спільних інтересах».
 

Інші новини