АЕК “Київенерго” ігнорує виконання договірних зобов’язань з оплати спожитого природного газу

Дочірня компанія “Газ України”, що входить до складу НАК “Нафтогаз України” стурбована пасивною позицією АЕК “Київенерго”, яка намагається затягнути процес ліквідації боргу за спожитий природний газ.

Станом на 19 лютого АЕК “Київенерго” оплатило лише 72,9% спожитого газу. З початку року “Київенерго” спожило 703,3 млн. м3 газу на суму 121 млн. грн. Тим часом борг столичної енергокомпанії поступово зростає і складає 45,8 млн. грн.

ДК “Газ України” із розумінням поставилася до поєднання двох факторів – тимчасових економічних проблем у „Київенерго” та різкого зниження температури у столиці, – які призвели до нарощування споживання газу і падіння рівня оплати з боку “Київенерго”. Керівництво Компанії зробило крок назустріч енергетикам і відкликало доручення про припинення газопостачання столичній генерації. Таким чином ДК „Газ України” власними силами зняла соціальну напругу, яка виникла з вини АЕК „Київенерго”.

У зв’язку із цим, в лютому 2004 року ДК „Газ України” фактично дозволила АЕК „Київенерго” споживати газ не лише без оплати заборгованості за січень 2004 року, але й не отримавши з боку генерації жодних гарантій повної та своєчасної оплати поточного споживання газу. Проте АЕК “Київенерго” використала цю ситуацію для того, щоб й надалі здійснювати оплату перед ДК “Газ України” за спожите паливо згідно власної системи розрахунків. Внаслідок недотримання столичною генерацією взятих на себе зобов’язань і систематичного зриву виконання умов договору з Компанією, борги АЕК “Київенерго” збільшуються.

Неспроможність АЕК “Київенерго” вчасно розраховуватись за газ та перейти на альтернативні види палива, такі як мазут, свідчать про готовність столичної генерації до проведення опалювального сезону у м. Києві виключно за рахунок природного газу. У разі подальшого ігнорування київською енергокомпанією вимог законодавства щодо виконання умов договору, ДК “Газ України” вживатиме жорстких заходів, навіть до розірвання договору з АЕК “Київенерго”.
 

Інші новини