Акціонери Укрнафти привели структуру управління компанії у відповідність до вимог закону «Про акціонерні товариства»

Наглядовій раді, зокрема, передані повноваження призначати та звільняти голову правління компанії (раніше ці рішення належали до компетенції зборів акціонерів)

Сьогодні акціонери ПАТ «Укрнафта» на позачергових загальних зборах затвердили оновлений статут компанії та положення про наглядову раду, які відповідають вимогам закону «Про акціонерні товариства».

Наглядовій раді, зокрема, передані повноваження призначати та звільняти голову правління компанії (раніше ці рішення належали до компетенції зборів акціонерів). Відтепер наглядова рада Укрнафти включатиме 6 незалежних членів та 5 членів, які представляють інтереси акціонерів.

Акціонери обрали новий склад наглядової ради Укрнафти. За квотою мажоритарного акціонера, НАК «Нафтогаз України», до складу органу увійшов Юрій Вітренко, Ярослав Теклюк та Поліна Загнітко. Інтереси міноритарних акціонерів представлятимуть Яна Мануілова та Уріел Цві Лейбер. На позиції незалежних директорів наглядової ради Укрнафта обрані: Андрій Бойцун, Олена Макеєва, Олег Мозговий, Микола Почапський, Андрій Процик та Павло Загороднюк. Збори акціонерів також затвердили умови контрактів членів наглядової ради.

В зв’язку зі змінами в структурі управління компанією, акціонери Укрнафти вирішили достроково припинити повноваження чинного голови правління Марка Роллінса 30 квітня 2019 року. Метою цього рішення є надати можливість новопризначеній наглядовій раді скористатись своїми повноваженнями обрати та призначити голову правління Укрнафти. За рішенням акціонерів з 1 травня 2019 року Олег Гез, чинний заступник голови правління та виконавчий віце-президент з питань збуту, тимчасово виконуватиме обов’язки голови правління Укрнафти до обрання нового очільника в порядку, передбаченому новим статутом компанії.

Окрім того, акціонери надали згоду на укладення контрактів щодо продажу Укрнафтою 4,062 млрд куб. м природного газу Нафтогазу. Відповідність умов цих договорів звичайним ринковим умовам підтверджена незалежним експертом – ТОВ «КПМГ-Україна».

Угодами передбачено, що Нафтогаз придбає 2,062 млрд куб. м газу, що відповідає обсягу газу, який надійшов від Укрнафти до ГТС в попередні періоди, а також 2 млрд куб. м газу майбутнього видобутку. В свою чергу Укрнафта спрямує отримані гроші виключно на погашення податкового боргу, а також інших податкових зобов’язань, які виникнуть в процесі виконання угод.

Це рішення спрямоване на погашення податкового боргу Укрнафти, що відкриє шлях до збільшення інвестицій, модернізації виробничих активів та сталого зростання обсягів видобутку вуглеводнів.
 


Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»

 

Інші новини