Акціонери Укрнафти розглянуть шляхи ліквідації податкової заборгованості компанії

До порядку денного загальних зборів акціонерів ПАТ «Укрнафта», призначених на 28 березня 2019 року, включено низку пропозицій, спрямованих на ліквідацію податкової заборгованості компанії. Ці пропозиції виносяться у рамках виконання доручення прем’єр-міністра...

До порядку денного загальних зборів акціонерів ПАТ «Укрнафта», призначених на 28 березня 2019 року, включено низку пропозицій, спрямованих на ліквідацію податкової заборгованості компанії. Ці пропозиції виносяться у рамках виконання доручення прем’єр-міністра Володимира Гройсмана врегулювати ситуацією з податковою заборгованістю підприємства.

Очищення активів Укрнафти від податкових боргів необхідне для збереження та нарощування видобутку газу та нафти на активах підприємства. Наразі через податковий борг та відповідні обмеження на діяльність компанії, практично відсутні можливості для залучення зовнішніх інвестицій та здійснення необхідних капіталовкладень у видобуток, від чого страждає енергетична безпека країни.

На розгляд акціонерів Укрнафти виноситься варіант, який передбачає підписання угод про придбання НАК «Нафтогаз України» у Укрнафти природного газу загальним обсягом близько 4 млрд куб. м. Оскільки ці угоди укладаються між пов’язаними особами (Нафтогаз є мажоритарним акціонером Укрнафти), за законом, відповідність умов цих договорів звичайним ринковим умовам має бути підтверджено незалежним експертом – для цього залучено ТОВ «КПМГ-Україна».

Угодами передбачено, що Нафтогаз придбаває газ у Укрнафти тільки у разі отримання від держави передбаченої законом компенсації за покладені на компанію спеціальні обов’язки на ринку газу.

Отримані кошти Укрнафта витратить виключно на повне погашення боргів перед держбюджетом, в тому числі штрафних нарахувань. Укрнафта вчасно виконує поточні податкові зобов’язання, однак на накопичену податкову заборгованість нараховуються штрафні санкції в обсязі близько 30% річних. Це призводить до стрімкого зростання сумарного боргу компанії і обмежує її можливість функціонувати та інвестувати у видобуток.

Таким чином, у разі впровадження вищезгаданих угод, розвиток Укрнафти направлений на здобуття енергетичної незалежності України буде розблокований, а компенсація Нафтогазу за покладені спеціальні обов’язки в межах цих угод відразу і у повному обсязі повернеться до державного бюджету України.

Запропоноване рішення не впливає на перебіг розслідування компетентними органами держави нанесення Укрнафті шкоди її попереднім менеджментом у 2015 році.

Нафтогаз та Укрнафта продовжують опрацьовувати варіанти розділення активів Укрнафти між мажоритарним акціонером (Нафтогаз) та міноритарними акціонерами. Зокрема Нафтогаз направив уряду України пропозиції щодо змін у нормативну базу, які б дозволили ефективну передачу видобувних активів, які насамперед цікавлять Нафтогаз. При цьому запропоновані вище угоди можна також розглядати як практичний крок, направлений на розділення активів.
 

Департамент з комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Інші новини