Американські суди почали задовольняти позови Нафтогазу щодо отримання доказів для стягнення боргу з Газпрому

6 грудня НАК «Нафтогаз України», з метою забезпечити примусове виконання арбітражного рішення щодо виплати Газпромом 2,6 млрд дол., подала позови до федеральних судів Нью-Йорку та Техасу. Позови Нафтогазу в США спрямовані на отримання доказів для ...

Федеральний суд США у Нью-Йорку задовольнив вимоги Нафтогазу щодо отримання доказів стосовно активів ПАТ «Газпром» у Європі.

6 грудня НАК «Нафтогаз України», з метою забезпечити примусове виконання арбітражного рішення щодо виплати Газпромом 2,6 млрд дол., подала позови до федеральних судів Нью-Йорку та Техасу. Позови Нафтогазу в США спрямовані на отримання доказів для підтримки своєї позиції в судових процесах, які мають розпочатися в Нідерландах і Швейцарії. Нафтогаз хоче отримати докази від п’яти компаній:

- GLAS Americas LLC — фінансова компанія, яка ймовірно володіє інформацією про місцезнаходження акцій швейцарської компанії Nord Stream 2 AG, яка повністю належить Газпрому. Нафтогазу необхідна ця інформація, щоб подати у Швейцарії позов щодо арешту акцій Nord Stream 2 AG.

- Deutsche Bank Trust Company Americas — американський банк-кореспондент московського Газпромбанку, в якому Газпром має рахунок. Газпромбанк має швейцарську афілійовану компанію Gazprombank (Switzerland) Ltd. Нафтогаз вимагає від Deutsche Bank інформацію про банківські зв’язки Газпрому з Gazprombank (Switzerland) Ltd., включно з номерами рахунків Газпрому, щоб подати в Швейцарії позов щодо арешту коштів на рахунках Газпрому.

- Bank of New York Mellon — банк, який управляє газпромівською програмою АДР і ймовірно володіє інформацією про останні операції Газпрому з акціями його голландських дочірніх компаній. Нафтогазу необхідна ця інформація, щоб подати у Нідерландах позов проти Газпрому про стягнення збитків, заподіяних протиправним виведенням активів з власності Газпрому. Bank of New York також може мати інформацію про місцезнаходження акцій Північного потоку – 2 та дані про банківські рахунки Газпрому в Швейцарії. Нафтогазу потрібна ця інформація для підготовки позовів щодо арешту активів, які він подаватиме у Швейцарії.

- DeGolyer and MacNaughton Corp. — нафтогазова консультаційна компанія, що надає Газпрому послуги з аудиту запасів нафти і газу і може володіти інформацією про проекти Газпрому в галузі видобування нафти та газу, корпоративну структуру цих проектів та плани щодо зміни структури власності в цих проектах. Нафтогазу необхідна ця інформація, щоб подати у Нідерландах позов про стягнення збитків, заподіяних протиправним виведенням активів з власності Газпрому.

- Gazprom Marketing & Trading USA Inc. — компанія, якою опосередковано володіє Газпром, і яка може володіти інформацією про останні операції Газпрому щодо передачі акцій його голландських дочірніх компаній, про банківські рахунки Газпрому в Швейцарії та місцезнаходження акцій Північного потоку - 2, які належать Газпрому. Нафтогазу потрібна ця інформація для підготовки вищезгаданих позовів у Нідерландах та Швейцарії.

Федеральний суд США у Нью-Йорку вже задовольнив вимоги Нафтогазу щодо отримання доказів від GLAS Americas, Deutsche Bank Trust Company Americas та Bank of New York Mellon. Найближчими днями Нафтогаз направить цим компаніям відповідні повістки. Нафтогаз очікує на рішення щодо позовів проти DeGolyer and MacNaughton Corp. та Gazprom Marketing & Trading USA, Inc., які були подані до федерального суду в Техасі.

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини