Аналітики банку WestLB AG високо оцінюють привабливість єврооблігацій НАК “Нафтогаз України”

25 травня банк WestLB AG (Німеччина) оприлюднив аналітичний огляд щодо Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” під заголовком “Нафтогаз України”: коли найкращий рейтинг є одним з найдешевших”. Аналітики WestLB вважають, що єврооблігації компанії є вкрай привабливими для придбання: “Ми думаємо, що облігації Компанії наразі є дешевими, - і водночас з’являється все більше й більше ознак того, що уряд України надаватиме підтримку діяльності Компанії (шляхом запровадження регуляторних заходів з підвищення внутрішніх цін на газ та тарифів на транзит).”

У аналітичному огляді зазначено, що після підвищення корпоративного рейтингу НАК “Нафтогаз України” міжнародним агентством Moody’s до Ва3 (це на одну позначку вище ніж суверенний рейтинг країни – В1) облігації Компанії торгуються на позиції 95.66/97.66, L+374, що майже на 200 базових пунктів вище суверенного рейтингу України. Аналітики зазначають, що хоч в короткотерміновий період Компанія може мати деякі розриви ліквідності, у довготерміновій перспективі вона буде генерувати достатньо прибутків, оскільки залишається державним монополістом з транспортування газу. “Діяльність Компанії забезпечує 10,5% від внутрішнього валового продукту. Тому вона має повну підтримку держави”, - зазначено в аналітичному огляді.

Оцінивши фактори, що сприятливо впливають на кредитний статус компанії, аналітики WestLB AG рекомендують брати “довгу позицію” по єврооблігаціях “Нафтогазу України” – компанії, що контролює 60% транзиту газу до Європи і має найкращий кредитний рейтинг серед українських компаній.

Інші новини