Андрій Коболєв назвав першочергові заходи після втрати наглядовою радою дієздатності

Під час сьогоднішньої прес-конференції голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв подякував незалежним членам наглядової ради Нафтогазу Полу Ворвіку та Маркусу Річардсу за їхню участь у реформуванні групи та висловив ...

Під час сьогоднішньої прес-конференції голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв подякував незалежним членам наглядової ради Нафтогазу Полу Ворвіку та Маркусу Річардсу за їхню участь у реформуванні групи та висловив жаль у зв’язку із їхнім рішенням піти у відставку.

Керівник Нафтогазу занепокоєний тим, що припинення роботи наглядової ради може ускладнити залучення кредитів на закупівлю газу та фінансування інвестиційних проектів групи, а також вплинути на позиції компанії у міжнародних судах. Він звернув увагу на численні попередження від міжнародних партнерів України, які висловлюють стурбованість щодо просування реформи ринку газу, виконання Україною плану реформи корпоративного управління в Нафтогазі, та зобов’язань за програмою МВФ. Ця ситуація може зашкодити інтересам України не лише в питанні енергетики, а і у більш широкому контексті.

Андрій Коболєв закликав якомога швидше вжити заходів для виправлення ситуації.

«По-перше, необхідно у повній відповідності до рекомендацій МВФ, ЄБРР та інших наших західних партнерів завершити запровадження плану корпоративного управління Нафтогазу у повному обсязі. Результатом цього має стати передача визначених планом управлінських повноважень від уряду до органів управління компанії», – зазначив Андрій Коболєв.

Другим важливим кроком, на переконання голови правління компанії, є деполітизація ціни на газ. Нафтогаз готовий підтримати оприлюднені пропозиції МВФ, Секретаріату енергетичного співтовариства та Світового банку, або Антимонопольного комітету України щодо встановлення об’єктивних ринкових орієнтирів для визначення регульованої ціни.

По-третє, Андрій Коболєв вважає необхідним якнайскоріше провести прозорий конкурс для формування нового складу наглядової ради Нафтогазу.

Ще одним невідкладним завданням очільник Нафтогазу назвав затвердження урядом стратегії розвитку компанії, яка дасть кінцевому акціонеру компанії – народу України – відповіді щодо цілей та функцій оновленого Нафтогазу.

За останні п’ять місяців про припинення своїх повноважень оголосили чотири члени наглядової ради Нафтогазу. Юлія Ковалів, яка представляла в наглядовій раді державу, пішла з посади голови наглядової ради у квітні 2017 року. Незалежний директор Чарльз Проктор заявив про рішення завершити роботу у кінці вересня. Згідно з чинним уставом Нафтогазу, наглядова рада підприємства складається з 7 членів, 4 з яких мають відповідати критеріям незалежності, а 3 призначаються державою.

Презентація з брифінгу (посилання)
 

 

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії
«Нафтогаз України»

 

Перелік документів

Інші новини