Андрій Коболєв обговорив у США перспективи газопостачання Європи та збереження українського транзиту

Під час поїздки до США керівник Нафтогазу зустрівся з представниками Ради національної безпеки, офісу Віце-президента, Державного департаменту, Міністерства енергетики, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства фінансів та Конгресу

Минулого тижня голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв зустрівся у Вашингтоні з представниками адміністрації президента Трампа та членами Конгресу США. Коболєв подякував адміністрації Трампа та Конгресу США за їх безкомпромісну позицію щодо Північного потоку-2 та закликав американську сторону розглянути більш активні кроки для протидії російському обхідному газопроводу.

Під час поїздки до США керівник Нафтогазу зустрівся з представниками Ради національної безпеки, офісу Віце-президента, Державного департаменту, Міністерства енергетики, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства фінансів та Конгресу. Спілкуючись із сенатором Крісом Мерфі (Демократична партія, Коннектикут), старшим членом сенатського підкомітету зі зв’язків з Європою, Андрій Коболєв сказав: «Північний потік-2 не лише підірве українську економіку і дозволить Росії шантажувати країни Центральної та Східної Європи, а й усуне єдиний чинник, який наразі змушує Росію підтримувати бодай якусь стабільність на сході України. Зараз Росії потрібен транзитний маршрут через Україну, щоб заробляти на продажу газу на європейському ринку. Однак якщо Північний потік-2 побудують, українська газотранспортна система більше не буде стримуючим фактором. За таких умов Москва зможе розгорнути повномасштабну війну на сході України. Сполучені Штати не повинні цього допустити».

Цю позицію пан Коболєв озвучив і під час зустрічі з сенатором Роджером Вікером (Республіканська партія, Міссісіпі), головою Комісії з безпеки та співробітництва в Європі, також відомої як Гельсінська комісія США. У розмові з сенатором Вікером він зазначив: «Блокування Північного потоку-2 є спільним інтересом Сполучених Штатів та України. Нафтогаз бореться, щоб зупинити цей небезпечний проект, який може посилити залежність європейських союзників Америки від Росії та зробити їх більш вразливими до російського впливу. Однак Росія має багато західних партнерів у цьому проекті. Нафтогаз не може здолати Північний потік-2 самотужки. Нам потрібна підтримка Сполучених Штатів. Нам важливо, щоб Сполучені Штати чітко дали зрозуміти, що не готові допустити зростання залежності Європи від Росії».

Свій візит до Вашингтона очільник Нафтогазу завершив відвіданням Атлантичної ради, провідного аналітичного центру США, де він підсумував: «Ми впевнені, що спільними зусиллями Сполучені Штати та зацікавлені сторони у Європі можуть зупинити Північний потік-2 і захистити спільні інтереси».


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Інші новини