Андрій Коболєв: «Реформу українського газового ринку необхідно продовжити»

Ситуація на українському газовому ринку стала однією з головних тем обговорення на зустрічі з компаніями-членами Американської торговельної палати в Україні, яка відбулась 26 липня

Ситуація на українському газовому ринку стала однією з головних тем обговорення на зустрічі з компаніями-членами Американської торговельної палати в Україні, яка відбулась 26 липня.

Виступаючи перед присутніми, голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв охарактеризував перший етап реформування компанії та газового ринку в цілому як успішний, зазначивши, зокрема, що Нафтогаз, в результаті діяльності якого держава раніше мала багатомільярдні збитки, перетворився на найприбутковішу компанію в Україні та найбільшого донора Державного бюджету.

Але, на думку Андрія Коболєва, перший етап реформування є недостатнім, реформи треба продовжити. Серед нагальних проблем ринку, які потребують вирішення, Андрій Коболєв назвав «чорні діри» в сегментах постачання газу населенню та накопичення заборгованості підприємствами теплогенерації. Надмірна зарегульованість та недостатня прозорість цих сегментів перешкоджають входженню в них приватного бізнесу.

Значну увагу керівник Нафтогазу приділив питанням відділення оператора газотранспортної системи. Головною метою анбандлінгу, на його думку, має бути збереження цінності ГТС для українського народу, а отже, забезпечення транзиту після завершення відповідного контракту з Газпромом.

Андрій Коболєв також детально зупинився на проблемах запровадження в Україні добової системи балансування газу в контексті недосконалості діючої редакції Кодексу ГТС. «Наша головна вимога до кодексу – будь-який постачальник або замовник газу має нести відповідальність у розмірі того обсягу газу, до якого він має доступ», – зазначив голова правління Нафтогазу. Він додав, що сьогодні створені небезпечні можливості для безконтрольного та безоплатного відбору газу з ГТС, навівши як приклад Одеський припортовий завод.

Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер під час зустрічі зазначив: «Компанії-члени Палати підтримують Нафтогаз на шляху його трансформації в ефективну та прибуткову європейську енергетичну корпорацію, а також його функціонування на прозорих та незалежних умовах. Ми готові об’єднувати зусилля з Урядом та іншими стейкхолдерами для розвитку енергетичного ринку, який приваблюватиме нових гравців та міжнародних інвесторів».
 

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Інші новини