Андрій Коболєв: «Стабільну роботу української газотранспортної системи забезпечить інтеграція до європейського енергоринку»

Мета реформи української газотранспортної системи (ГТС) – ефективне приєднання її до європейської ГТС ...

Мета реформи української газотранспортної системи (ГТС) – ефективне приєднання її до європейської ГТС, а також залучення європейських компаній до управління українськими транзитними мережами. Про це заявив Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, коментуючи прийняття парламентом у першому читанні законів, спрямованих на стабілізацію ситуації в енергетиці.

«Російський проект «Північний потік» вже позбавив українську ГТС 30-40 млрд. куб. м транзиту на рік. Сьогодні Росія лобіює добудову «Південного потоку», це дозволить їй ще зменшити використання транзитних потужностей України. Вихід для нас – інтеграція до газового ринку ЄС», – заявив очільник «Нафтогазу».

За словами Андрія Коболєва, одним із стратегічних завдань є перенесення точки отримання газу Європою на схід України та надання послуг транзиту не «Газпрому», а європейським споживачам.
Цієї мети можливо досягти лише за умови реформування галузі, зокрема, створення окремих юридичних осіб, які будуть займатися виключно транспортуванням та збереженням газу.

Голова правління «Нафтогазу» відмітив, що залучення європейських партнерів до управління транзитом та зберіганням газу не лише спростить пошук коштів для модернізації системи, а й стимулюватиме європейських споживачів газу використовувати український напрям транзиту.

Пропонуємо вашій увазі відеозапис прес-брифінгу.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


Інші новини