Андрій Коболєв: ціна на газ для населення України може зменшитися, якщо держава збільшуватиме власний видобуток. Інтерв’ю на 5 каналі

Керівник Нафтогазу надав ексклюзивне інтерв’ю у програмі «Час. Підсумки дня» на 5 каналі 23 січня цього року

Ціна на газ для населення України може зменшитися, якщо держава збільшуватиме власний видобуток. Про таке в ексклюзивному інтерв'ю "5 каналу" сказав голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Початковий план передбачав, що від квітня 2018 року механізм початкових зобов'язань і регулювання ціни, які встановлює уряд, скасують, а ціну регулюватимуть попит і пропозиція", – зазначив він.

Коболєв зауважив, що скасування спеціальних зобов'язань дасть змогу зняти питання ціни на газ для населення "з політичного горизонту".

"Реформа, яку ми розпочали, передбачає, що кошти, які зароблятимуть як держава, так і приватні видобувники, спрямовуватимуть на збільшення видобутку. Саме збільшення видобутку газу, яке вже почало відбуватися, збалансує ціну", – наголосив керівник "Нафтогазу".

Не виконувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо контракту з "Газпромом" – це постріл собі в ногу. Про таке в ефірі "5 каналу" розповів голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Ми повністю анулювали 56 мільярдів доларів, це анулювання було не просто так. Бо трибунал вважає, що на майбутнє контракт існує і половина імпортних потреб – це якраз той баланс між Росією і Європою, лінію якого провів трибунал. До того ж, він пішов нам на зустріч, встановивши ціну нижче від європейської. Відповідно, не виконувати такого рішення з точки зору комерційної логіки – це фактично постріл собі в ногу", – зауважив Коболєв.

Детальніше дивіться у відео
Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини