Андрій Коболєв: «Україна позбавиться від енергетичної залежності за умови жорсткої економії та ресурсозбереження»

Для того, щоб повністю виключити залежність від російського газу і водночас забезпечити комфортне для населення проходження зимового сезону,

Для того, щоб повністю виключити залежність від російського газу і водночас забезпечити комфортне для населення проходження зимового сезону, Україна має скоротити споживання газу на 6 млрд. куб. м за сезон, або на 20%. Про це заявив Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, коментуючи прийняття парламентом у першому читанні законів, спрямованих на стабілізацію ситуації в енергетиці.

«Відсутність поставок газу з Росії змушує нас за кілька місяців втілювати реформи, які треба було починати ще десятки років тому. Це запровадження цивілізованих правил гри на ринку та перехід до комплексного енергозбереження», -- зазначив Андрій Коболєв.

За словами Голови «Нафтогазу», Україна має багато можливостей для економії енергоресурсів, зокрема, використання альтернативного палива, переведення підприємств теплової енергетики з газу на вугілля, зменшення втрат при транспортуванні тепла, встановлення лічильників.

«Нажаль, сьогодні комунальникам вигідніше користуватися газом, ніж вугіллям. Це просто дешевше, до того ж, за газ можна не платити», – відмітив Андрій Коболєв. На його думку, вплинути на ситуацію що склалася, можна лише економічними методами, створивши стимули для енергозбереження та переходу на альтернативні види палива. Одним з таких стимулів могла б стати єдина оптова ціна газу для всіх категорій споживачів.

Пропонуємо вашій увазі відеозапис прес-брифінгу.
Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


Інші новини