Англійський суд вирішив «заморозити» $145 млн дивідендів Nord Stream при їх виплаті Газпрому

Комерційний суд Високого суду Англії та Уельсу в межах позову НАК «Нафтогаз України» зобов’язав Газпром в разі отримання дивідендів від Nord Stream внести $145 млн з належної йому суми на рахунок суду як гарантію виконання вимог суду

Комерційний суд Високого суду Англії та Уельсу в межах позову НАК «Нафтогаз України» зобов’язав Газпром в разі отримання дивідендів від Nord Stream внести $145 млн з належної йому суми на рахунок суду як гарантію виконання вимог суду.

Відповідне рішення суд ухвалив 11 червня 2019 року, врахувавши подовження термінів розгляду апеляції на рішення Стокгольмського арбітражу у Швеції та ймовірні додаткові відсотки за боргом, які Газпрому доведеться сплатити Нафтогазу.

Окрім того, Англійський комерційний суд зобов’язав Газпром при ухваленні нових рішень акціонерами Nord Stream про виплату дивідендів, отримувати згоду Нафтогазу, або погодження суду для отримання таких коштів.

Як повідомлялося, в березні Англійський комерційний суд обтяжив Газпром додатковими зобов’язаннями щодо не приховування та не виведення своїх активів з юрисдикцій Англії та Нідерландів. Крім того, суд зобов’язав Газпром надати грошове забезпечення обсягом $200 млн на рахунок суду чи ескроу-рахунок одного з лондонських банків як гарантію виконання вимог суду.

Згідно рішення Англійського комерційного суду, примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу в транзитній справі між Нафтогазом і Газпромом на території Англії та Уельсу стане можливим після ухвалення рішення Апеляційним судом округу Свеа.


Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»Інші новини