Бездіяльність прокуратури Дніпропетровської області сприяє крадіжкам природного газу у Кривому Розі

Бездіяльність прокуратури Дніпропетровської області щодо перевірки фактів крадіжки природного газу підприємствами Кривого Рога сприяє продовженню самовільного та протиправного відбору газу, який належить Дочірній компанії «Газ України» НАК «Нафтогаз України». Компанія неодноразово зверталася до Прокурора Дніпропетровської області Володимира Шуби з вимогою припинити незаконні дії, які ставлять під загрозу належне функціонування газової галузі, але жодних дій чи відповіді від пана Шуби не було.

Враховуючи наявність значної заборгованості та керуючись Порядком забезпечення споживачів природним газом, що передбачає його постачання лише за умови 100% оплати (Постанова КМ України від 27.12.2001 № 1729), ДК «Газ України» не уклала з ДП «Криворізька теплоцентраль» договори на постачання газу у травні та червні 2007 р. Але, незважаючи на відсутність договорів і виділених лімітів природного газу, ДП «Криворізька теплоцентраль» у травні-червні 2007 року здійснило крадіжку газу в обсязі 11,64 млн. куб. м. Факт крадіжки газу зафіксований Об’єднаним диспетчерським управлінням ДК «Укртрансгаз». Діями керівництва ДП «Криворізька теплоцентраль» Компанії заподіяно значної шкоди на суму 8,47 млн. гривень.

ДК «Газ України» ще 11 травня 2007 року надала ВАТ «Криворіжгаз» доручення відключити ДП «Криворізької теплоцентралі» від газопостачання. Але ВАТ «Криворіжгаз» проігнорувало дане доручення і продовжувало незаконне транспортування безлімітного газу на котельні ДП «Криворізька теплоцентраль». Робочою групою із залученням фахівців НАК «Нафтогаз України» та ДК «Газ України» на початку липня було припинено газопостачання п’яти з шести котелень ДП «Криворізька теплоцентраль». Однак керівництво криворізького ТКЕ самовільно зірвало пломби на запірному обладнанні третьої та четвертої котелень.

З метою припинення крадіжок газу ДК «Газ України» надала доручення Державній інспекції з енергозбереження відключити котельні ДП «Криворізька теплоцентраль», яке незаконно й самовільно відновило відбір газу. Проте 24 липня працівників Державної інспекції з енергозбереження незаконно не допустили до запірного обладнання на території ДП «Криворізька теплоцентраль». Державна інспекція з енергозбереження має намір притягнути відповідальних за недопущення державних службовців на територію криворізького підприємства до суду.

НАК «Нафтогаз України» закликає прокурора Дніпропетровської області Володимира Шубу активізувати дії прокуратури Дніпропетровщини щодо усунення злочинних дій з боку ДП «Криворізька теплоцентраль» та ВАТ «Криворіжгаз». Компанія звертає увагу, що вже станом на 1 травня 2007 року ДП «Криворізька теплоцентраль» заборгувала за спожитий природний газ більше 105 млн. грн., і з кожною добою борг криворізьких теплоенергетиків зростає. НАК «Нафтогаз України» буде активно сприяти притягненню порушників закону до кримінальної відповідальності. Компанія попереджає керівників підприємств ТКЕ про особисту відповідальність за протиправне розбазарювання державного ресурсу.

Довідка: 26 червня 2007 року НАК «Нафтогаз України» звернулася до прокуратури Дніпропетровської області щодо порушення кримінальної справи за фактом крадіжки газу підприємством ДП «Криворізька теплоцентраль». 25 липня відповідне звернення до прокуратури Дніпропетровської області надіслала ДК «Газ України». Враховуючи значний обсяг збитків, нанесений ДК «Газ України», є підстави вважати, що в діях службових осіб ДП «Криворізька теплоцентраль» наявні ознаки злочинів, відповідальність за скоєння яких передбачена ст. 191 Кримінального кодексу України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та ст. 365 «Перевищення влади або службових повноважень». Відповідальність за злочини, передбачені даними статтями Кримінального кодексу, передбачає позбавлення волі на строк до 8 років.

Інші новини