Будівництво газопроводу Леніно-Щолкіно буде завершено у ІІІ кварталі 2003 року

Газопровід середнього тиску і модульна парогазовая котельна в місті Щелкино будуть введені в експлуатацію 1 жовтня 2003 року. Про це заявив 9 липня президент ДАТ «Чорноморнафтогаз», народний депутат Ігор Франчук.

План робіт передбачає поступову газифікацію міста. На першому етапі до нової котельної буде підключено 49 з 84 житлових будинків Щолкіно. Газопровід буде підведений насамперед до об'єктів соціального призначення – лікарень, шкіл, дитячих садків, після чого місцева влада забезпечить будівництво розподільних мереж по місту.

Зараз Щолкіно отримує тепло і гарячу воду від мазутної котельної Кримської АЕС, що призначалася для потреб самої станції, внаслідок чого вартість 1 Гкал для промислових споживачів перевищує 1200 грн. Газифікація дозволить економіці міста розвиватися більш інтенсивно.

Роботи з будівництва газопроводу середнього тиску Леніно-Щелкино виконані вже на 60%, змонтовано 9,8 км трубопроводу із загальної довжини 16,6 км. На відміну від газопроводу, роботи на блоковій котельній проходять повільніше. На сьогоднішній день тільки проводяться переговори про закупівлю основного модуля. На думку першого заступника гендиректора АП «Кримтеплокоммуненерго» Михайла Шеймана, будівництво котельної може обійтися дорожче передбачених планом 3 млн. грн.

Будівництво газопроводу здійснюється за рахунок коштів НАК «Нафтогаз України». Компанія вже виділила необхідні для реалізації проекту 7,7 млн. грн. З бюджетів АР Крим і Ленінського району фінансується ремонт внутрішньодомових і внутрішньоквартальних тепломереж. Гроші на будівництво модульної котельної повинно виділити Мінпаливенерго України.

Інші новини