Будівництво підконтрольних Газпрому надлишкових газопроводів є ризиком для безпеки постачання газу в ЄС

Друга частина Північного потоку, яку домовились будувати великі європейські газові компанії разом з Газпромом — це не лише удар по інтересам ...

Друга частина Північного потоку, яку домовились будувати великі європейські газові компанії разом з Газпромом — це не лише удар по інтересам України та Словаччини. Це збільшення залежності Євросоюзу від Росії, заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв під час робочого візиту до Словаччини.

«Надлишкові газопроводи — це вибір, а вибір — це добре. Але не для європейських споживачів, а для Росії. Якщо ці газопроводи буде побудовано, саме вона буде вирішувати, куди, кому й на яких політичних умовах постачати газ», — зауважив керівник Нафтогазу.

Першу спробу такого ультиматуму Європі Росія вже зробила у січні цього року, коли заявила, що з 2020 року Газпром постачатиме газ лише Турецьким потоком, незалежно від фізичної можливості та готовності європейських споживачів приймати цей газ на кордоні з Туреччиною. Ця погроза залишається блефом, доки надлишкові газопроводи не побудовані.

Європа має рішуче стати на захист своїх інтересів та не допустити будівництва нових маршрутів, підконтрольних Газпрому. Традиційний маршрут через Україну та Словаччину — прямий, потужний та непідконтрольний Газпрому шлях постачання російського газу до Європи.Управління по зв'язках з громадськістю
Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України»Інші новини