Через фальсифікацію звітності ВАТ “Харківгаз” з початку року незаконно використало близько 40 млн. куб. м газу

ВАТ “Харківгаз” протягом 2007 року здійснювало систематичні грубі порушення договірної дисципліни при поставках газу споживачам регіону. За даними ОДУ ДК «Укртрансгаз» через ігнорування норм чинного законодавства та фактичні фальсифікації звітності з початку поточного року підприємство незаконно використало на власні потреби близько 40 млн. куб. м природного газу.

«Нафтогаз України» особливо занепокоєний, що левову частку незаконно використаних обсягів складає природний газ українського походження, яким забезпечуються жителі області. Зокрема тільки у серпні-вересні 2007 року, ВАТ «Харківгаз» зарахувало 15 млн. куб. м природного газу, як понаднормові втрати у газотранспортних мережах. Оскільки такі втрати обліковуються за договором на постачання газу для подальшої реалізації населенню, ВАТ “Харківгаз” безпідставно майже втричі зменшила обсяги оплати за поставлений газ.

На сьогодні ДК «Газ України», як постачальник природного газу, на має достовірної інформації щодо обсягів його споживання населенням регіону. Керівництво ВАТ «Харківгаз» з незрозумілих причин подало до компанії різні акти приймання-передачі газу для потреб населення. Якщо в першому випадку йшлося про 18,28 млн. куб. м, то в другому обсяги поставок «зменшилися» до 12,38 млн. куб. газу. «Різниця» між двома актами – це обсяги споживання, яких вистачило б для цілої Івано-Франківської області.

Такі дії стали черговим свідченням можливих фальсифікацій з боку керівництва ВАТ, тому ДК «Газ України» не прийняло жодного з документів.

НАК “Нафтогаз України” наголошує, що позиція ВАТ «Харківгаз» може призвести до зриву опалювального сезону в області. У разі, якщо керівництво підприємства найближчим часом не надасть постачальникам реальні дані щодо споживання природного газу, «Нафтогаз України» звернеться до Міністерства внутрішніх справ з проханням розслідувати факти можливої фальсифікації звітів з боку ВАТ “Харківгаз”.

Довідка: Станом на 11.10.07 борг ВАТ “Харківгаз” перед ДК «Газ України» становить 23,2 млн. грн. рівень розрахунків – 86,9%. Прострочена заборгованість за 2006 рік складає 10,9 млн. грн.

Прес-центр

НАК “Нафтогаз України”

Інші новини