“Чорноморнафтогаз” розширює міжнародне співробітництво

Державна акціонерна компанія “Чорноморнафтогаз” і австрійська компанія "OMV" підписали у Києві Протокол про наміри, згідно якого кримська сторона поділиться з партнерами накопиченою інформацією стосовно прогнозованих запасів вуглеводнів на Одеському родовищі газу, а також на інших територіях українського сектору Чорного моря.
Після звірки сторонами обсягів морських родовищ нафти та газу мова йтиме про їх спільну розробку. Крім того, австрійська компанія погодилася зробити інвестиційний внесок для будівництва у Криму наземної установки по відокремленню газового конденсату. “Чорноморнафтогаз” зобов”язується оформити ліцензії для спільної розвідки нових родовищ вуглеводнів на Чорноморському шельфі. Протокол набув чинності з моменту його підписання.

Компанія "ОМV" уважно слідкує за розробками нафти та газу в Україні. Досить сказати, що тільки за останні десять років компанія на власні кошти придбала відповідні геофізичні дані стосовно розвідки та видобутку вуглеводнів в Україні, а також прогнозні дані. Цим і пояснюється ініціатива австрійської сторони по співробітництву з єдиним в Україні підприємством, що займається морським видобутком вуглеводнів.

Перші контакти "ОМV" та “Чорноморнафтогазу” відбулися у червні поточного року під час візиту президента акціонерного товариства Ігоря Франчука до Брюселю у складі офіційної делегації НАК “Нафтогаз України”. Вже за місяць представники австрійської компанії у столиці України підписали документ, який поклав початок співробітництву з “Чорноморнафтогазом”.
Щоб прискорити роботи, австрійська компанія висловила готовність взяти на себе всі фінансові витрати з підготовки Техніко-економічного обгрунтування зі спільної роботи на шельфі Чорного моря.

Інші новини