Чорноморнафтогаз закликає місцеву владу Херсонщини активізувати роботу над проектом газопроводу «Асканія Нова – Новоолексіївка»

АТ «Чорноморнафтогаз», дочірня компанія НАК «Нафтогаз України», закликає місцеву владу Херсонщини активізувати роботу над проектом побудови газопроводу «Генічеськ – Новоолексіївка – Асканія Нова»

АТ «Чорноморнафтогаз», дочірня компанія НАК «Нафтогаз України», закликає місцеву владу Херсонщини активізувати роботу над проектом побудови газопроводу «Генічеськ – Новоолексіївка – Асканія Нова». Це важливо для надійного та безпечного газопостачання споживачів Генічеського району та розвитку видобутку на Стрілковому родовищі. Про це заявила генеральний директор Чорноморнафтогазу Світлана Нєжнова на форумі «Південна стратегія розвитку».

«Будівництво цього газогону важливе для розвитку територій та диверсифікації джерел енергопостачання. Він дозволить запустити декілька переробних виробництв та газифікувати селище Новотроїцьке, де близько 9 тисяч потенційних абонентів очікують на під’єднання до газових мереж. Наразі важливо закінчити процедуру оцінки впливу проекту на довкілля – місцевій владі Херсонщини варто активізувати роботу в цьому напрямі», — сказала вона.

Світлана Нєжнова нагадала, що питання побудови газопроводу «Генічеськ – Новоолексіївка – Асканія Нова» знаходиться на порядку денному ще з 2015 року. У 2017 році був підготовлений проект рішення Уряду про будівництво газопроводу, однак процедура оцінки впливу на довкілля затягнулася та досі не завершена. Вартість зведення газогону довжиною близько 90 км – 650 млн грн, профінансувати проект планується з державного та місцевих бюджетів.

«Чорноморнафтогаз всіляко підтримує реалізацію цього проекту, оскільки спорудження газогону – це, фактично, нове життя для Стрілкового родовища. Завдяки ньому ми зможемо підвищити надійність газопостачання споживачів регіону, а в перспективі – збільшити видобуток газу на родовищі з нинішніх 8,4 до 20 млн куб. м на рік, створити нові робочі місця, сплачувати більше податків до державного та місцевих бюджетів», — зазначила генеральний директор компанії.

Наразі Чорноморнафтогаз за рахунок видобутку газу зі Стрілкового родовища повністю забезпечує газом споживачів Генічеського району Херсонської області. Газові мережі цього району після окупації Росією Криму виявилися відокремленими від єдиної газотранспортної системи України.

«За рахунок буріння додаткової свердловини, закупівлі нового обладнання та зміни технічних режимів експлуатації свердловин, Чорноморнафтогазу вдалося збалансувати видобуток та споживання газу в Генічеському районі. Зараз ми видобуваємо рівно стільки газу, скільки потрібно місцевим споживачам – немає жодного дефіциту і немає надлишкових обсягів, які доводилося б спалювати «на факелі» зі шкодою для екології. Водночас, для подальшого розвитку Стрілкового родовища та для розвитку прилеглих територій побудова газопроводу «Генічеськ – Новоолексіївка – Асканія Нова» має вирішальне значення», — підсумувала Світлана Нєжнова.


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
Інші новини