ДАТ "Чорноморнафтогаз" на рік випереджає графік освоєння родовищ Південного Азова

Правління державної компанії «Чорноморнафтогаз», що входить до складу НАК «Нафтогаз України», ухвалило рішення форсувати Державну програму освоєння родовищ газу на шельфі Азовського моря.

До кінця 2004 року Компанія збирається ввести в експлуатацію Північно-Булганакське і Північно-Керченське газові родовища на шельфі Азовського моря, таким чином на рік випередивши графік освоєння родовищ Південного Азова. Обидва родовища будуть сполучені єдиним підводним газопроводом загальною довжиною 28 км і трубопроводом «Східно-Казантипське родовище – УКПГ» у селищі Багерово. Далі газ з усіх трьох родовищ буде надходити в магістральний газопровід «Джанкой-Феодосія-Керч».

Завдяки використанню Компанією технології буріння багатоствольних свердловин 6-го рівня складності, кількість експлуатаційних свердловин на Північно-Булганакському родовищі можна буде скоротити до двох. Видобувне обладнання буде розміщене на дні моря. Керування родовищем буде проводитися з берега оператором Установки комплексної підготовки газу (УКПГ) в селищі Багерово Ленінського району півострова. Подібна метода буде застосована і на Північно-Керченському родовищі.

Технологію освоєння нафтогазових комор без будівництва морських стаціонарних платформ широко використовують британська «Брітіш Петролеум» та бразильська «Петробраз» на великих глибинах. У Азовському морі роботи будуть проводитися на мілководді на глибині 11 метрів при значній мулистості та видимості не більше за 1 метр.

Враховуючи складність проекту, ДАТ «Чорноморнафтогаз» запросило до робіт по облаштуванню родовищ американські компанії Baker Hughes Inc. та FMC Technologies. Сервісні компанії займуться постачанням обладнання, підготовкою проекту освоєння родовищ, і виступлять суперінтендантами проекту.

Фінансування облаштування родовищ Компанія здійснить з власних і позикових коштів. Навесні 2003 року ДАТ «Чорноморнафтогаз» здійснило випуск облігацій, що символізувало вихід Компанії на фінансовий ринок країни. Керівництво «Чорноморнафтогазу» вважає доцільним і надалі використовувати цей дійовий інструмент фінансової політики при облаштуванні родовищ на шельфі Чорного і Азовського морів.

Введення в експлуатацію Північно-Булганакського і Північно-Керченського газових родовищ, разом з інтенсифікацією видобутку палива на вже діючому Східно-Казантипському, дозволить до 2005 року збільшити видобуток природного газу на 650 млн. кубометрів в рік, таким чином забезпечивши півострів газом власного видобутку.

На думку президента ДАТ «Чорноморнафтогаз», народного депутата Ігоря Франчука, ввівши в експлуатацію ще два родовища, Компанія внесе свою частку в забезпечення енергетичної безпеки країни. А використання нових технологій при освоєнні родовищ оптимізує витрати державної компанії на здійснення цих проектів.
 

Інші новини