ДАТ "Чорноморнафтогаз" перевиконало план з видобутку природного газу, конденсату та нафти в 2002 році майже на 13%

Державне акціонерне товариство “Чорноморнафтогаз”, що входить до складу НАК “Нафтогаз України”, продовжує нарощувати обсяги видобутку вуглеводнів на родовищах шельфу Чорного та Азовського морів. Без врахування введення в експлуатацію Східно-Казантипського родовища, компанія при плані на 2002 рік в 756 мільйонів кубометрів, на 16 грудня видобула на 12 мільйонів кубометрів природного газу більше (100.3%).


План з видобутку газового конденсату на 2002 рік перевиконаний на 16 відсотків. На 16 грудня ДАТ “Чорноморнафтогаз” видобуло 78,8 тис. тонн, що перевищує план більш як на 10 тис. тонн.


Видобуток нафти на Семенівському родовищі ДАТ “Чорноморнафтогаз” у січні-листопаді склав більше 8,5 тис. тонн. План в 7 тис. тонн перевиконано на 22 відсотки.


16 грудня в газотранспортну систему півострова надійшло 8 млн. 816 тис. кубометрів природного газу. З них 2 млн. 602 тис. кубометрів склав газ власного видобутку ДАТ “Чорноморнафтогаз”, 3 млн. 233 тис. кубометрів було відібрано з Глібівського підземного сховища ДАТ “Чорноморнафтогаз”, 2 млн. 981 тис. кубометрів подали з материкової частини від ДК “Харківтрансгаз”.


Блакитного палива, яке надійшло в кримську ГТС, виявилось більш ніж достатньо для задоволення потреб споживачів півострова. 16 грудня вони використали 8 млн. 271 тис. кубометрів.


В той же час, ДАТ “Чорноморнафтогаз” збільшує обсяги видобутку на Східно-Казантипському газовому родовищі. В понеділок обсяги видобутого на цьому газовому родовищі склали 408 тис. кубометрів на добу замість 350 тис. кубометрів середнього показника початку грудня.


Після того, як спеціалісти ДАТ “Чорноморнафтогаз” найближчим часом завершать буріння решти трьох з п”яти експлуатаційних свердловин на Східно-Казантипському газовому родовищі в Азовському морі, обсяг “азовського” газу, що постачається сьогодні споживачам Криму, збільшиться до одного мільйона кубометрів на добу.


Введення Східно-Казантипського родовища дозволить наростити видобуток газу в 2003 році на більш ніж 300 мільйонів кубометрів та довести загальний видобуток газу до 1015 млн. кубічних метрів на рік.


Наступний етап робіт на шельфі Азовського моря – освоєння Північно-Булганакського родовища газу, яке планується завершити в 2004 році, а по Північно-Керченському родовищу – в 2005 році.


За рахунок освоєння трьох родовищ в південній частині Азовського моря, в 2005 році видобуток газу зросте на 650 млн. кубометрів, що дозволить повністю задовольнити потреби півострова газом власного видобутку і продавати його на материк чи використовувати для виробнитцва власної електроенергії.


Перехід Кримського півострова на використання власних вуглеводневих ресурсів дозволить підвищити енергетичну безпеку країни в цілому і направляти отриманий Україною російський газ споживачам Південної Європи та Балканського півострова.

Інші новини