ДАТ "Чорноморнафтогаз" приступає до розробки Північно-Булганакського родовища

Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз», що входить до складу НАК «Нафтогаз України», відновлює роботи з освоєння родовищ на шельфі Азовського моря. Самопідйомна плавуча бурова установка «Сиваш» невдовзі почне роботи на Північно-Булганакському родовищі, яке планується ввести в експлуатацію другим, після вже діючого Східно-Казантипського газового родовища.

СПБУ "Таврида" цього тижня відбуксують до Східно-Казантипського родовища для закінчення буріння трьох експлуатаційних свердловин, після чого родовище буде давати до мільйону кубометрів природного газу на добу.

Облаштування родовища фінансується спільно ДАТ «Чорноморнафтогаз» та ДК «Укргазвидобування». «Чорноморнафтогаз» забезпечує реалізацію морської частини проекту, включаючи транспортування і монтаж технологічної платформи та буріння свердловин з СПБУ «Таврида». «Укргазвидобування» забезпечила будівництво сухопутного газопроводу та УКПГ, а також профінансувала поставки металу та будівництво платформи, з якої проводиться видобуток газу.

Чистий прибуток від реалізації газу, видобутого на Східно-Казантипському родовищі, спрямовується на подальше розширення пошуково-розвідувальних робіт та освоєння родовищ на шельфі Чорного та Азовського морів. Прогнозні запаси цього нафтогазоносного району складають біля 1 трлн. кубометрів газу. Інвестування додаткових коштів в обсязі 350 млн. грн., які зараз відраховуються в якості збору на геологорозвідувальні роботи та рентних платежів, дозволило б у найближчі 3-4 роки довести видобуток газу до 6-7 млрд. кубометрів на рік замість запланованих 2 млрд. кубометрів.

Довідка: Східно-Казантипське газове родовище та УКПГ були введені в дію у листопаді 2002 року.

План розробки родовищ на шельфі Азовського моря передбачає наступним етапом освоєння Північно-Булганакського газового родовища, яке планується завершити в 2004 році, і Північно-Керченського родовища – в 2005 році. Освоєння цих трьох родовищ дозволить повністю забезпечити потреби Кримського півострову газом власного видобутку та продавати його на материк чи використовувати для виробництва електроенергії.

Інші новини