ДАТ «Чорноморнафтогаз» розпочало спуск на воду конструкції опорного блоку платформи, яка буде встановлена на Одеському газоконденсатному родовищі в північно-західній частині шельфу Чорного моря

Протягом поточного тижня ДАТ «Чорноморнафтогаз» планує сформувати караван: конструкції зварять в морі в єдиний опорний блок заввишки 52 метри, встановлять його на понтони і за підтримки 7 суден (в тому числі, кранових) почнуть виведення на місце робіт. Відстань від берега – 150 кілометрів. Глибина моря у місці установки – 50 метрів.

Сьогодні у спеціалізованому порту «Чорноморськ» кранові судна «Нептун-3» і «Богатир» ведуть роботи по спуску на воду останньої конструкції опорного блоку.

За словами капітана кранового судна «Богатир» Володимира Косенчука, за останні 10 років це перші роботи подібного масштабу, які виконує його екіпаж. Кранове судно “Богатир» є найбільшим судном подібного класу в Чорному морі і зафрахтоване ДАТ «Чорноморнафтогаз» в Іллічівську.

Всього в роботах сьогодні беруть участь більше 10 одиниць спецтехніки, близько 300 чоловік, 2 кранових судна і декілька допоміжних.

У 2006 році ДАТ «Чорноморнафтогаз» планує побудувати блок-кондуктор на Одеському газоконденсатному родовищі і встановити на ньому технологічне устаткування, пробурити і закінчити будівництво свердловини №20, приступити до буріння свердловини №21, виготовити і укласти 9 км підводного трубопроводу від свердловин до блок-кондуктора, виконати внутрішньотрубну діагностику і реконструкцію електрохімзахисту двох ниток газопроводу МСП-4 – берег.

У 2007 фахівцями кримської нафтогазовидобувної компанії заплановані прокладка газопроводу від блок-кондуктора Одеського газового родовища довжиною 89,56 км, буріння і закінчення будівництва 3-4 експлуатаційних свердловин. Виконання запланованого комплексу заходів дозволить повністю освоїти Одеське родовище у 2008 році, а ще через рік досягти рівня щорічної здобичі природного газу з цього родовища в 1 млрд. куб. м. Початок видобутку природного газу запланований на осінь 2007 року.

Довідка: Характеристика платформи на Одеському родовищі:

Глибина моря - 50 метрів;

Висота платформи над рівнем моря - 20 метрів;

Розрахункова площа - 200 кв. м.;

Розрахункова вага - 800 тонн;

Віддаленість від берега - 150 км.


Прес-служба

ДАТ «Чорноморнафтогаз»

Інші новини