ДАТ “Чорноморнафтогаз” ввело в експлуатацію Східно-Казантипське газове родовище та УКПГ

27 листопада 2002 р. ДАТ “Чорноморнафтогаз” та ДК “Укргазвидобування”, що входять до складу НАК “Нафтогаз України”, ввели в експлуатацію Східно-Казантипське газове родовище та першу в Криму установку комплексної переробки газу (УКПГ).


У церемонії відкриття взяли участь голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим Борис Дейч, голова Ради Міністрів Криму Сергій Куніцин, постійний представник Президента України в Криму Олександр Діденко, президент ДАТ “Чорноморнафтогаз” Ігор Франчук та заступник генерального директора ДК “Укргазвидобування” Борис Синюк.


Промислові запаси Східно-Казантипського родовища складають 4,1 млрд. куб. м. газу. На родовищі збудовані передбачені проектом дослідно-промислової розробки морська стаціонарна платформа, морський та суходольний газопроводи, установка комплексної підготовки газу. Газ, що добувається на Східно-Казантипському родовищі, після цеолітової осушки та очистки подається в магістральний газопровід Джанкой-Феодосія-Керч та надходить споживачам Керчі, Феодосії, Джанкоя та інших населених пунктів.


Загальна вартість робіт по освоєнню Східно-Казантипського родовища перевищує 130 млн. грн. Після завершення буріння останньої свердловини у сячні 2003 року весь комплекс зможе почати роботу на повну потужність, що дозволить наростити видобуток газу на більш ніж 300 млн. куб. м. на рік (тоді загальний видобуток ДАТ “Чорноморнафтогаз” складе 1,02 млрд. куб. м) та щодобово переробляти по 1 млн. куб. м. газу.


Як підкреслив головний інженер ДК “Укргазвидобування” Борис Синюк, почалася віддача інвестиційних коштів, вкладених у спільну діяльність по облаштуванню Східно-Казантипського газового родовища. Згідно домовленості учасників спільної діяльності, чистий прибуток від реалізації газу з цього родовища буде спрямований на подальше розширення пошуково-розвідувальних робіт та облаштування родовищ на шельфі Чорного та Азовського морів.


Враховуючи високу перспективність цього нафтогазоносного регіону, де, за оцінками спеціалістів, прогнозні запаси складають біля одного триліона куб. м. газу, третім учасником цього великого проекту з видобутку могла б стати держава, передбачивши можливість спрямовувати рентні платежі та відрахування на геологорозвідувальні роботи саме на освоєння шельфів Азовського та Чорного морві. Кошти в розмірі 350 млн. грн. дозволили б уже в найближчі три-чотири роки активізувати роботу та потроїти видобуток газу в Азово-Чорноморському басейні, вийшовши на обсяги видобутку 6-7 млрд. куб. м. на рік замість запланованих 2 млд.


Довідка: Крім Східно-Казантипського, ДАТ “Чорноморнафтогаз” відкрив у південній частині Азовського морся ще три газових родовища: Північно-Казантипське, Північно-Керченське та Північно-Булганакське, розробка яких почнеться найближчим часом.

Наступним етапом робіт на шельфі Азовського моря стане освоєння Північно-Булганакського родовища газу, яке планується завершити у 2004 році, і Північно-Керченського родовища – в 2005 р.

Освоєння цих трьох родовищ дозволить до 2005 року збільшити видобуток газу на 650 млн. куб. м., повністю забезпечити всі потреби півострова газом власного видобутку та продавати його на материк або використовувати для виробнитва власної електроенергії.

З метою подальшого нарощування ресурсної бази вуглеводнів у південній частині Азовського морся спеціалістами ДАТ “Чорноморнафтогаз” виконані сейсморозвідувальні роботи, які дозволять продовжити пошукове буріння для відкриття нових газових родовищ.


Прес-служба
ДАТ “Чорноморнафтогаз”

Інші новини