ДАТ «Чорноморнафтогаз» завершує підготовку до опалювального сезону

З травня по листопад державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» закачало в Глібівське підземне сховище рекордну порівняно з минулими роками кількість природного газу як власного видобутку, так і доставленого з материкової частини. Загальний об’єм запасів складає вже більше 600 мільйонів кубометрів.


З приходом холодів із підземного сховища планується щодобово викачувати до 3 мільйонів кубометрів, що складе більше 35 відсотків від загальної кількості необхідного півострову газу. Дефіцит буде покрито за рахунок поточного видобутку “Чорноморнафтогазом” вуглеводнів на шельфі Чорного та Азовського морів та поставок газу з материку.


Тим не менше, терміни початку опалювального сезону в більшості районів півострова постійно відсуваються на невизначений час. Загальна заборгованість споживачів за спожитий природний газ та послуги з його транспортування перед ДАТ «Чорноморнафтогаз» за 2001-2002 роки перевищує 18 мільйонів гривень. З міст-боржників до останнього часу виділялася тільки Алушта, яка вже внесла передплату за необхідний для міста в опалювальний сезон 2002-2003 рр. природний газ. На початок листопада список регіонів, що виконали свої зобов’язання перед нафтогазовидобувною компанією, поповнився Красноперекопськом, Керчю та Армянськом.


В той же час, теплогенеруючі компанії інших міст погасили борги за минулий опалювальний сезон в середньому не більше ніж на 20 відсотків. Лідером по недоплаті, як і раніше, залишається кримська столиця: борг симферопільських тепловиків за спожитий природний газ та послуги з його транспортування за минулий опалювальний сезон перевищує 4 мільйона гривень. На другому місці – теплогенеруючі підприємства Євпаторії (1.71 млн. грн.), слідом ідуть тепловики Ялти (1.63 млн. грн.), Джанкоя (1.2 млн. грн.), Феодосії (0.92 млн. грн.).


Загальна заборгованість споживачів перед ДАТ «Чорноморнафтогаз» залишається на рівні 377.5 млн. грн. Цієї суми цілком вистачило б компанії для освоєння ще трьох родовищ на шельфі Азовського моря, що дозволило б повністю забезпечити півострів газом власного видобутку та продавати його на материк чи використовувати для виробництва власної електроенегрії. Перехід Кримського півострова на використання власних вуглеводневих ресурсів дозволить підвищити енергетичну безпеку країни в цілому та направляти отриманий Україною російський газ споживачам Південної Європи та Балканського півострову.


Прес-центр

ДАТ «Чорноморнафтогаз»

Інші новини