Делегація НАК "Нафтогаз України" взяла участь у провідних виставці та конференції Туркменистану

Делегація НАК “Нафтогаз України” повернулася до Києва з Ашгабату, де взяла участь у 7-й Міжнародній нафтовій та газовій виставці та конференції (TIOGE), що проходила у Туркменській столиці 16-18 грудня. Ці виставка та конференція вважаються центральним форумом нафтогазової промисловості Туркменистану.


Стенд НАК “Нафтогаз України” відвідали заступник голови Кабінету Міністрів Туркменистану Йоли Гурбанмурадов та Державний міністр – Голова національної торгівельної корпорації “Туркменнафтогаз” Ільяс Чариєв, інші міністри та галузеві керівники.


Великий інтерес з боку урядовців та керівників нафтогазових підприємств Туркменистану викликав макет самохідної бурової установки “Таврида”, представлений ДАТ “Чорноморнафтогаз”. Заступник голови уряду Туркменистану Йоли Гурбанмурадов запропонував українській стороні підготувати пропозиції щодо можливостей використання “Тавриди” або аналогічного судна для розвідки та розробки туркменської ділянки континентального шельфу Каспійського моря.


У ході конференції Заступник голови правління “Нафтогазу України” Ярослав Марчук, який очолював делегацію, виступив з доповіддю про шляхи розширення співпраці між українською та туркменською сторонами у нафтогазовій галузі.


Ярослав Марчук, зокрема, запросив туркменську сторону розглянути можливість експорту нафти через новозбудовану транспортну систему Одеса-Броди та підкреслив, що резерв експортної потужності газотранспортної системи України складає 30-35 млрд. м³, а за незначних інвестицій може бути збільшений вдвічі.


Довідка: Туркменистан є найбільшим постачальником газу в Україну. Згідно з міжурядовими та міжкорпоративними угодами, обсяг поставок у 2002 році законтрактовано на рівні 34 млрд. м³ (42.5% від балансу газу України), у 2003 – 36 млрд. м³ (45%). Зі свого боку, Україна є найбільшим покупцем газу в Туркменистані.

Інші новини