Делегація представників Єврокомісії в Україні відвідала будівельний майданчик метрологічного центру НАК “Нафтогаз України” у Боярці

22 жовтня голова правління НАК “Нафтогаз України” Олексій Івченко ознайомив представників Європейської комісії з ходом будівництва сучасного Центру метрології нафти, нафтопродуктів, природного та зрідженого газу НАК “Нафтогаз України” у м. Боярка під Києвом. Захід відбувся за участю Голови Представництва ЄК в Україні Ієна Боуга, представника Генерального Директорату з питань енергетики та транспорту Єврокомісії Фаузі Бенсарси, міністра палива та енергетики України Івана Плачкова.

Експерти Європейської комісії відзначили високий рівень якості та темпів реалізації проекту. Урочисте завершення будівельної частини планується провести під час самміту Україна – ЄС на початку грудня, а в повній мірі Центр запрацює вже навесні наступного року.

Початок роботи Метрологічного центру НАК "Нафтогаз України" дозволить зробити нашій державі безпрецедентний крок у сфері сучасних систем обліку та контролю якості вуглеводнів. Таких високих характеристик засобів вимірювальної техніки немає в жодній зі східноєвропейських країн.

Центр метрології нафти, нафтопродуктів, природного та зрідженого газу в Боярці стане найбільш оснащеним серед аналогічних підприємств та дозволить впровадити на території України та інших країн Східної Європи міжнародні стандарти ISO.

Технічна допомога для зведення цього об‘єкту надається Європейською Комісією у рамках програми ІНОГЕЙТ. За словами Фаузі Бенсарси: “Поява нового Метрологічного центру у Боярці важлива для України тому, що вона матиме точні цифри, скільки газу транспортується через її територію. І це важливо для нас, оскільки ми будемо впевнені, що газ до Європи постачатиметься максимально безпечно”.

Довідка Метрологічний центр зводиться на місці колишнього компресорного цеху Боярського підрозділу Управління магістральних газопроводів “Київтрансгаз”. На його базі планується створити Східно-європейський міждержавний центр метрології природного газу. У самому центрі з‘являться повірочні стенди і лабораторії для метрологічного супроводження газовимірювального обладнання, яке використовується у газотранспортній системі України. Це дозволить переоснастити газові магістралі, у тому числі експортні, максимально точними газовими лічильниками.

Завдання Метрологічного центру, що будується – створення умов для безпечного транзиту газу територією України. Нові технології дозволять враховувати об‘єми газу, який транзитується, з точністю до 0,5%. У той час як старе радянське обладнання, що досі експлуатується в Україні, дає на порядок вищу похибку.

Прес-центр НАК “Нафтогаз України"

Інші новини