Дієздатність правління Нафтогазу під загрозою

Рішення Апеляційного суду Києва про відсторонення Сергія Переломи від посади першого заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» створює значні ризики ...

Рішення Апеляційного суду Києва про відсторонення Сергія Переломи від посади першого заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» створює значні ризики для підготовки до опалювального сезону та поточної роботи компанії через загрозу дієздатності правління. В результаті цього рішення кількість членів правління Нафтогазу зменшиться до трьох осіб – мінімальної кількості, необхідної для кворуму.

Правління має затверджувати усі важливі рішення в поточній діяльності компанії, зокрема, щодо закупівель газу, укладання кредитних угод, оголошення тендерів, тощо. На сьогодні правління Нафтогазу складається з чотирьох осіб: голова Андрій Коболєв, перший заступник Сергій Перелома, заступник Сергій Коновець та Юрій Колбушкін.

Між тим, найближчим часом Андрій Коболєв має знаходитись у тривалому відрядженні для участі у слуханнях в рамках арбітражного провадження в Стокгольмі. Таким чином, напередодні опалювального сезону робота компанії може бути паралізованою через відсутність кворуму правління.

Сергій Перелома відповідає, зокрема, за питання балансування газу, промислову безпеку, реалізацію газу та розрахунки з покупцями газу. Його відсутність суттєво ускладнює процес підготовки до опалювального сезону.

Призначення членів правління Нафтогазу знаходиться у компетенції Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Нафтогаз неодноразово подавав на розгляд пропозиції щодо затвердження додаткових членів правління компанії з числа менеджерів вищої ланки групи.

Нагадаємо, на момент призначення нового менеджменту Нафтогазу у березні 2014 року до складу правління входило 14 осіб. З них з правління були усунені та більше не працюють в Нафтогазі усі, крім Юрія Колбушкіна. У новому складі правління, призначеному у 2014 році, було п’ять осіб. Після смерті Олександра Тодійчука у березні 2015 року у складі правління Нафтогазу залишилось чотири особи.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини