ДК “Газ України” активізує співпрацю з газорозподільними підприємствами

Дочірня компанія “Газ України” закликала відкриті акціонерні товариства з газифікації та газопостачання до гармонізації ділових відносин. Цю пропозицію виголосив сьогодні генеральний директор “Газу України” Олександр Кисельов, виступаючи на нараді керівників газозбутових підприємств у Одесі.

“Саме від роботи газових господарств залежить успішне функціонування вітчизняної газової галузі”, - підкреслив керівник “Газу України”, запропонувавши створити Координаційну раду за участі представників газозбутових підприємств та ДК “Газ України”. Ця пропозиція знайшла підтримку в учасників наради.

У першому півріччі газозбутові підприємства отримали від ДК “Газ України” природного газу на 1,385 млрд. грн., забезпечивши середній рівень розрахунків у 82%. Після переходу підприємств “Нафтогазу України” у 2-му півріччі на реалізацію газу виключно за прямим договорами, роль газозбутових підприємств значно зросла. Облгази було визначено єдиним продавцем газу з ресурсів “Нафтогазу України” у регіонах їх відповідальності.

Відповідно, збільшилася потреба у координації дій газозбутових підприємств з власниками ресурсів газу. Пріоритетними напрямками спільної роботи ДК “Газ України” та облгазів будуть підвищення рівня розрахунків споживачів за природний газ, докорінна зміна ситуації з оплатою поставленого газу з боку теплокомуненерго, забезпечення безумовного виконання бюджетних платежів, підтримання надійності газорозподільних систем та ряд інших.

Створення Координаційної раді дозволить активізувати роботу із розробки низки системних заходів, спрямованих на підвищення загальної ефективності роботи газової галузі України.

У роботі наради взяли участь голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко, перший заступник голови правління НАК “Нафтогаз України” Володимир Тріколіч, генеральний директор ДК “Газ України” Олександр Кисельов.

Інші новини