ДК „Газ України” обмежує ліміти газопостачання підприємствам ТКЕ-боржникам

Дочірня компанія „Газ України”, що входить до складу НАК “Нафтогаз України”, не затверджуватиме ліміти на першу декаду грудня на постачання природного газу підприємствами ТКЕ, які продовжать збільшувати заборгованість за газ.

Рівень розрахунків підприємств ТКЕ (без врахування заборгованості підприємств, які уклали договори з ДП „Газ-тепло”) у листопаді зменшився до 43% у порівнянні зі 100% у жовтні. Найгірший рівень оплати та несвоєчасні розрахунки за спожиті обсяги палива зафіксовано у Миколаївській (22%), Кіровоградській (24%), Донецькій і Запорізькій (по 28%), Луганській (30%), Вінницькій (31%), Львівській (36%), Одеській і Івано-Франківській (по 37%), Дніпропетровській і Сумській (по 38%) областях. ТКЕ м. Севастополь оплатили 28% вартості природного газу.

Різке погіршення рівня розрахунків за природний газ підприємствами ТКЕ призвело до зменшення загальних розрахунків за спожите паливо до 78% за підсумком 11 місяців 2004 року. На початок опалювального сезону (15 жовтня) рівень розрахунків з початку року складав 84%.

Серед найбільших боржників залишаються — ВАТ “Миколаївська ТЕЦ” (борг за 2004 рік – 1 млн. грн.), ДКП ТМ "Кіровоградтеплоенерго" (3,99 млн. грн.), Концерн "Міські теплові мережі” (Запоріжжя, 9,6 млн. грн.), ДОКП “Донецьктеплокомуненерго” (22,2 млн. грн.), КП “Сєвєродонецьктеплокомуненерго” (3,5 млн. грн.), ОКПТМ "Вінницятеплокомуненерго" (3,8 млн. грн.), ЛМКП “Львівтеплоенерго” (8,8 млн. грн.), ВАТ “Одесагаз” (12,8 млн. грн.), ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" (4,7 млн. грн.), МКП "Дніпропетровські міські теплові мережі" (16,4 млн. грн.), ВАТ “Сумигаз” (12 млн. грн.). ДКП “Севтеплоенерго” м. Севастополь заборгувало з початку року 3,2 млн. грн.

Компанія вживатиме жорстких заходів для нормалізації розрахунків з місцевими підприємствами ТКЕ. З огляду на негативну динаміку розрахунків окремих підприємств ТКЕ, “Газ України” затверджуватиме ліміти газопостачання відповідно до рівня оплати природного газу. У випадку погіршення розрахунків за газ, поставки палива підприємствам теплокомуненерго припинятимуться.
 

Інші новини