ДК "Газ України" обмежила постачання газу енергогенеруючим компаніям

Дочірня компанія «Газ України» скоротила ліміти природного газу для енергогенеруючих компаній до технологічно мінімальних. Ухвалення цього рішення стало наслідком чергового невиконання енергогенеруючими компаніями зобов’язань, щодо розрахунків за спожитий природний газ.


За жовтень заборгованість енергогенеруючих компаній зросла на 63.4 млн. грн., а загальна заборгованість з початку року досягла 177.9 млн. грн. Енергокомпанії повинні були до 8 листопада повністю розрахуватися за спожитий у жовтні природний газ, але не виконали своїх зобов’язань.


Станом на 9 листопада основні боржники ДК “Газ України” серед енергогенеруючих компаній – ВАТ “Західенерго”, “Дніпроенерго” та “Центренерго” (на які припадає 61.5 млн. грн. із загального боргу енергокомпаній у 63.4 млн. грн.) не проводили перерахувань грошових коштів на адресу ДК “Газ України”.


Враховуючи реальну загрозу аварійної ситуації в енергосистемі України, ДК “Газ України” ухвалила рішення не відключати енергокомпаній повністю, натомість знизивши ліміти споживання газу для них до 10 млн. м³ на добу. Цього обсягу достатньо, аби використовувати природний газ для “підсвітки” вугілля.


Енергогенеруючі компанії, що мають заборгованість по розрахунках за жовтень, будуть утримуватись на мінімальному рівні подачі газу до моменту повного розрахунку.


Довідка: Станом на 11.11.02 заборгованість енергогенеруючих компаній перед ДК “Газ України” за поточний рік збільшилася до 185,3 млн. грн. З початку року енергогенеруючі компанії спожили понад 2,99 млрд.куб.м. природного газу загальною вартістю 993,5 млн.грн. З них оплачено 808,2 млн. грн., що складає 81,3%.Прес-служба
ДК “Газ України”

Інші новини