ДК “Газ України” обмежить газопостачання АЕК “Київенерго” з 1 лютого

“Газ України” обмежуватиме постачання природного газу АЕК “Київенерго” до повного погашення заборгованості за спожитий природний газ. Заборгованість АЕК «Київенерго» за безоплатно спожитий газ у січні поточного року становить понад 58,3 млн. грн. Загальний борг АЕК «Київенерго» за спожитий у 2003-2004 рр. газ сягнув 72,1 млн. грн.

З 1 по 24 січня поточного року столична енергокомпанія спожила більше 300 млн. куб. м. природного газу на суму понад 80,2 млн. грн. При цьому оплачено було лише 27,2% його вартості. Середній рівень розрахунків підприємств ТКЕ по Україні складає 45%.

АЕК “Київенерго” протягом тривалого часу є найбільшим боржником ДК “Газ України” за спожитий природний газ серед усіх споживачів в Україні. Хронічного характеру набули порушення «Київенерго» договірних зобов’язань, що знаходить своє вираження у складанні енергетиками додаткових графіків погашення боргів, що згодом також постійно порушуються. Несплачені згідно цих графіків борги «Київенерго» за 2004 рік становлять більше 13,7 млн. грн.

У зв’язку з існуючою заборгованістю, у разі несплати 100% вартості спожитого протягом 2004-2005 рр. природного газу, відповідно до чинного порядку газопостачання, ДК «Газ України» зобов’язала АЕК «Київенерго» самостійно припинити з 29 січня поточного року споживання цього виду енергоносія та перейти на інші види палива. У разі недотримання цих вимог, ДК «Газ України» надала відповідне доручення газотранспортним організаціям щодо відключення АЕК «Київенерго» від газопостачання з 1 лютого поточного року.

Інші новини