ДК “Газ України” обурена появою у ЗМІ недостовірної інформації стосовно рівня розрахунків енергогенеруючих компаній Мінпаливенерго за природний газ

Дочірня компанія „Газ України”, що входить до складу НАК “Нафтогаз України”, обурена появою у деяких ЗМІ України недостовірної інформації, що стосується рівня розрахунків енергогенеруючих підприємств Мінпаливенерго за спожитий у 2003 році природний газ.

Компанія заявляє, що повідомлення про 100% оплату енергогенеруючими компаніями спожитого газу за 10 місяців 2003 року не відповідають дійсності. Інформація про вчасні і повні розрахунки енергогенеруючих компаній за спожите паливо носить відверто спекулятивний характер і спрямована на введення в оману громадськості України.

Впродовж поточного року енергогенеруючі компанії Мінпаливенерго, згідно укладених договорів, зобов’язані проводити окремі розрахунки за поточне споживання природного газу та погашення заборгованості минулих років. Додавання цих сум спотворює справжній стан оплати генерацією природного газу та завдає шкоди економічним інтересам Компанії.

Енергогенеруючі підприємства, що перебувають в управлінні Міністерства палива та енергетики протягом січня-жовтня поточного року спожили 3,1 млрд. куб. м. газу вартістю 878 млн. грн., оплативши ДК “Газ України” 761 млн. гривень. Ще 145,9 млн. грн. було сплачено генерацією згідно Постанов Кабінету Міністрів України №404, №163, №1693, №113, №95 і №1920 в рахунок погашення боргів 1999-2003 років. Таким чином, рівень розрахунків за спожитий у 2003 році природний газ склав 87,9%.

У листопаді поточного року спостерігалася тенденція до погіршення рівня розрахунків: заборгованість генерації збільшилася на 42 млн. грн. і загалом у 2003 році склала 158 млн. гривень. Рівень оплати спожитого природного газу за підсумком 11 місяців 2003 року знизився до 84,4%.

ДК „Газ України” вживатиме необхідних заходів, щоб не допустити подальшого падіння рівня розрахунків за паливо, – заявив заступник голови Ради директорів ДК „Газ України” Іван Варга. – Ми не зважатимемо на інформаційні маніпуляції і вдаватимемося до жорстких дій стосовно генерацій-боржників”.
 

Інші новини