ДК “Газ України” підбиває підсумки опалювального сезону 2003-2004 рр.

Дочірня компанія “Газ України”, що входить до складу НАК “Нафтогаз України”, провела попередні підсумки діяльності з постачання понад 900 підприємствам ТКЕ природного газу для забезпечення населення України теплом протягом опалювального сезону 2003-2004 рр.

В період з 15 жовтня 2003 року ДК “Газ України” поставив підприємствам теплокомуненерго 6,86 млрд. м3 газу. Рівень розрахунків за спожите паливо станом на 1 квітня 2004 року зріс на 15% у порівнянні з минулим роком і склав 70%. Зростання середнього показника рівня оплати в цілому по Україні склало від 10 до 40% залежно від регіону. Суттєво поліпшили свої розрахунки за спожитий газ теплокомуненерго Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Тернопільської, Херсонської, Черкаської та Чернівецької областей. Зокрема, оплата газу у Чернівецькому регіоні протягом опалювального сезону 2003-04 рр. зросла на 41% та склала 93% спожитого палива.

У той же час ДК “Газ України” стурбована ситуацією у низці регіонів, де темпи зростання рівня оплати за газ суттєво понизилися. Це призвело до накопичення нових боргів, та негативно вплинуло на забезпечення населення теплом в опалювальному сезоні 2003-04 рр. Найгірший показник продемонструвала Львівська область, яка зменшила рівень оплати на 4% у порівнянні з минулим роком. Підприємства Львівщини сплатили лише 67% спожитого природного газу. Традиційно проблематичними залишаються теплокомуненерго Донецької (61% оплати), Рівненської (60%) та Дніпропетровської (52%) областей. Компанія вживатиме жорстких заходів щодо виправлення ситуації у цих регіонах.

ДК „Газ України” продовжує судово-претензійну роботу із ТКЕ щодо повернення боргів минулих років. Завдяки судовим позовам щодо захисту інтересів Компанії почастішали звернення підприємств ТКЕ до ДК „Газ України” стосовно реструктуризації боргів попередніх років. Втім, укладення відповідних договорів з боржниками на даний час неможливе через відсутність відповідного законодавчого рішення. Стягнення боргів через суд залишається для Компанії єдиним способом повернути гроші за поставлений теплокомуненерго природний газ. Станом на 1 квітня 2004 року борг підприємств ТКЕ перед ДК “Газ України” у 2001-2004 рр. складав майже 1,4 млрд. грн.

З 15 квітня ДК „Газ України” розпочинає підготовку до проведення опалювального сезону 2004-2005 рр. Однією з умов стабільного газопостачання наступної зими стане 100% оплата підприємствами ТКЕ спожитого палива.

“Фахівці Компанії провели масштабну роботу для підвищення рівня платежів проблемної категорії споживачів – підприємств теплокомуненерго, – заявив заступник голови Ради директорів ДК “Газ України” Іван Варга. – У наступному сезоні компанія планує зламати стереотип про “вічних боржників” і довести, що стовідсотково за газ може сплачувати не лише населення, а й теплокомуненерго”.

Інші новини