ДК “Газ України” підбиває підсумки першого місяця роботи за прямими договорами

В ході сьогоднішньої прес-конференції генерального директора дочірньої компанії “Газ України” Олександра Кисельова та першого заступника генерального директора “Газ України” Івана Варги підбито підсумки першого місяця роботи Компанії за новою схемою газопостачання внутрішнього ринку.


З 1-го липня НАК “Нафтогаз України” здійснив перехід на постачання природного газу з власних ресурсів виключно за прямими договорами. В результаті переходу на пряму схему газопостачання, обсяги прямого продажу газу промисловим споживачам по ДК “Газ України” збільшилися з 354 млн. м в червні до 513 млн. м в липні. Планом на серпень передбачена пряма поставка вже 689 млн. м газу.


Кількість великих промислових підприємств, що отримують газ безпосередньо від ДК “Газ України” за цей період збільшилася з 32 до 77. Рівень оплати газу промисловими підприємствами, що отримують газ за прямими договорами залишається стабільно високим та має тенденцію до збільшення – у червні було оплачено 95% вартості газу, у липні – понад 96%. В цілому з початку року, промислові підприємства оплатили 87% вартості поставленого газу.


Найнижчим залишається рівень оплати за газ з боку підприємств теплокомуненерго, що складає 63%. Їх заборгованість ДК “Газ України” перевищує 400 млн. грн. Бюджетні установи з початку року оплатили лише 85% вартості поставленого газу. Близько 100 млн. грн. заборгували за поставлений газ енергогенеруючі компанії, близько 150 млн. грн. складають борги промислових споживачів.


Загальний рівень розрахунків за газ за перше півріччя по всіх категоріях споживачів склав 84%. Минулого року цей показник дорівнював 76%. ДК “Газ України” вдалося збільшити рівень оплати за спожитий газ по всіх категоріях споживачів крім теплокомуненерго.


Як підкреслив генеральний директор “Газу України” Олександр Кисельов: “Нам вже вдалося добитися значного збільшення поточних розрахунків за газ, і ми продовжуємо цю роботу, поступово наближуючи їх до 100%-го рівня. Сьогодні “Газ України” розпочав роботу по розшивці боргів минулих років. Я переконаний, що нам вдасться їх повернути державі”.

Інші новини