ДК „Газ України” планує обмежити постачання газу теплокомуненерго Рівненської області

ДК „Газ України” планує припинити постачання природного газу підприємствам теплокомуненерго Рівненської області, рівень розрахунків яких впав до критичного і склав менше, ніж 50%.

З початку року підприємства теплокомуненерго регіону розрахувалися за надане паливо лише на 55%. Протягом жовтня-грудня ТКЕ наростили борги і наблизилися до критичної межі, коли Компанія припиняє безоплатно надавати газ і видає доручення місцевим підприємствам з газопостачання та газифікації обмежити постачання палива.

Станом на 17 грудня 2003 р. ТКЕ області спожили природного газу на суму 22,1 млн. грн., але сплатили лише 12,2 млн. грн. У порівняні з іншими місяцями опалювального сезону 2003-2004 років динаміка розрахунків різко пішла на спад. Якщо у жовтні ТКЕ Рівненської області оплатили 100% спожитого газу, то вже у листопаді показник знизився до 89%. У першій половині грудня ТКЕ регіону спожили палива на суму 1,6 млн. і сплатили 974 тис. грн. (58%).

Найбільшим боржником у Рівненській області є комунальне теплопідприємство „Комуненергія”. З початку року це підприємство спожило 102,2 млн. куб. м. газу на суму 16 млн. грн. Було сплачено лише 7,56 млн. грн., що складає 47% від усієї суми.

„Комуненергія” не дотримується головної вимоги ДК „Газ України”: здійснювати 100 % поточну оплату і погашати заборгованість за обсяги газу, спожиті з початку 2003 року. Лише за такої умови Компанія гарантовано здійснює постачання природного газу споживачам. Впродовж останніх місяців поточного року „Комуненергія” систематично порушує свої договірні зобов’язання. Тому у листопаді ДК „Газ України” видала доручення на відключення цього теплокомуненерго від мереж газопостачання. Проте, зважаючи на зобов’язання підприємства-боржника виплатити борги, Компанія пішла на зустріч „Комуненергії” і відкликала своє доручення. Але це не змінило ситуації.

„Негативна динаміка у розрахунках підприємств ТКЕ – це провина керівників теплокомуненерго, які не вживають заходів із виправлення кризової ситуації з оплатою за спожитий газ. Вони навмисне розраховують на стихійну емоційну підтримку населення, – заявив заступник голови Ради директорів ДК „Газ України” І.Варга. Якщо проблема не буде вирішена, то 20 грудня буде видано доручення на обмеження газопостачання”.
 

Інші новини