ДК „Газ України” поставлятиме природний газ ТКЕ за умови його повної оплати

ДК „Газ України” укладатиме угоди з підприємствам теплокомуненерго про початок опалювального сезону лише за умови 100% оплати поточних поставок палива та погашення заборгованості, що виникла у 2004 році. Станом на 14 жовтня, ДК “Газ України” уклала угоди з 460 з майже 900 підприємств ТКЕ, а рівень погашення заборгованості підприємствами ТКЕ, що утворилася в міжопалювальний період (з 1 травня 2004 року), становив 53%.

Загальна заборгованість підприємств ТКЕ за спожитий, проте не оплачений у 2004 році природний газ, склала 172 млн. гривень. Станом на 14 жовтня, рівень проплат за природний газ склав 84%, а з урахування коштів, що надходять у якості пільг та субсидій – 85%. Серед найбільших боржників – Херсонська, Донецька, Луганська, Кіровоградська та Рівненська області.

Низький рівень розрахунків багатьох ТКЕ ускладнює їх підготовку до роботи в осінньо-зимовому періоді 2004-2005 років та укладання ними договорів на закупівлю в достатній кількості обсягів газу на початок опалювального сезону. Вкрай пасивною залишається участь в укладанні договорів підприємств ТКЕ Вінницької, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Луганської, Сумської, Херсонської областей.

“Газ України” звертає увагу на небажання деяких керівників на місцях оперативно та у відповідності із чинним законодавством вирішувати проблеми, внаслідок яких виникає загроза зриву опалювального сезону, та попереджує підприємства ТКЕ про відповідальність за їх бездіяльність перед Кабінетом Міністрів України.


Довідка: Згідно з дорученням Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2004 року, на керівників обласних, міських, районних державних адміністрацій та підприємств комунальної теплоенергетики разом з НАК «Нафтогаз України» та ДК «Газ України» покладено відповідальність із забезпечення стовідсоткового рівня розрахунків за спожитий з початку року природний газ.

Інші новини