ДК “Газ України” розпочала обмеження газопостачання АЕК “Київенерго”

У зв’язку з порушенням АЕК «Київенерго» умов договору про постачання природного газу ДК «Газ України» доручила УМГ “Київтрансгаз” та газопостачальним організаціям обмежити поставки палива столичній енергокомпанії. Виконання доручення розпочато 15 лютого. Обмеження газопостачання газу буде здійснюватись до погашення енергетиками заборгованості за спожитий газ.

Протягом тривалого часу АЕК «Київенерго» є одним з найбільших боржників ДК «Газ України» за газ серед усіх споживачів в Україні. Обсяги спожитого АЕК «Київенерго» природного газу співмірні з обсягами споживання палива усіма чотирма енергокомпаніями України. Проте рівень розрахунків енергогенеруючих компаній попри несприятливі погодні умови вдвічі перевищує рівень платежів столичних енергетиків.

Станом на 16 лютого поточного року АЕК «Київенерго» з початку року спожила більше 660 млн. куб м. природного газу на суму понад 176 млн. грн. При цьому ДК «Газ України» було сплачено за цей час 83,4 млн. грн., або 47,4 % вартості спожитого природного газу. Враховуючи, що до вартості за природний газ, спожитий з початку року, входять зобов’язання з ПДВ, - 23 млн. грн., які ДК «Газ України» має перерахувати до державного бюджету, а також відрахування за послуги з транспортування природного газу – 37,6 млн. грн., реальна сума оплати газу становить 22,7 млн. грн., або 19,7% вартості від спожитого обсягу.

Заборгованість АЕК «Київенерго» за безоплатно спожитий природний газ у лютому поточного року склала понад 23 млн. грн., у січні – понад 68 млн. грн., а залишок заборгованості 2004 року складає понад 13 млн. грн. Таким чином, загальний борг АЕК «Київенерго» за спожитий протягом 2004-2005 років природний газ перевищує 106 млн. грн.

Ігноруючи неодноразові звернення та попередження ДК «Газ України» про брутальне порушення умов договору, АЕК «Київенерго» протягом січня-лютого 2005 року, порушуючи вимоги чинного законодавства, безлімітно та безоплатно споживала природний газ. Відповідно до чинного порядку газопостачання ДК «Газ України» своєчасно повідомила АЕК «Київенерго» про необхідність самостійно припинити з 29 січня поточного року споживання палива. Проте й досі належна реакція щодо здійснення термінових розрахунків за борги з боку керівництва АЕК «Київенерго» та столичної влади відсутня.

Інші новини