ДК “Газ України” розриватиме договори з боржниками ТКЕ

Дочірня компанія “Газ України”, що входить до складу НАК “Нафтогаз України”, має намір припинити співпрацю з 37 підприємствами теплокомуненерго (ТКЕ), які оплачують менше 50% спожитого природного газу. 21 квітня Компанія відмовилася укладати з цими ТКЕ договори про постачання природного газу для вироблення гарячої води.

Станом на 15 квітня 2004 року, борг 37 підприємств-боржників складає 141,3 млн. грн. Це майже 40% від суми заборгованості усіх 900 підприємств теплокомуненерго України. Середній рівень оплати 37 ТКЕ за підсумками опалювального сезону склав 36%. При цьому вони спожили 25% від усього обсягу газу, що реалізується підприємствам комунальної теплоенергетики.

Враховуючи, що багаторазові спроби ДК “Газ України” вивчити ситуацію на місцях наштовхувалися на опір керівництва теплокомуненерго, з метою всестороннього аналізу ситуації та остаточного вирішення проблеми 21 квітня ДК “Газ України” організувала в Києві “круглий стіл” за участю підприємств ТКЕ із різним рівнем заборгованості. За його результатами Компанія ухвалила рішення зобов’язати усі підприємства ТКЕ до 1 вересня 2004 року повністю погасити заборгованість поточного року та надати графік виплати боргів попередніх років.

Протягом опалювального сезону 2003-2004 рр. більшість підприємств теплокомуненерго України суттєво покращили свої результати. Наслідком цього став ріст середнього рівня оплати за газ з 55% до 70%. Проте, у ході зустрічі з представниками 37 ТКЕ-боржників, керівництво ДК “Газ України” не почуло жодного вагомого пояснення причини систематичних неплатежів та заборгованості.

У вересні ДК “Газ України” остаточно підіб’є підсумки опалювального сезону 2003-04 рр. та вирішить питання про продовження співпраці з ТКЕ. Щодо підприємств комунальної енергетики, які не виконають вимоги Компанії, ДК “Газ України” буде звертатися до НАК “Нафтогаз України” з проханням передати ці ТКЕ в управління ДП “Газ-тепло”.

Довідка: Попередній аналіз діяльності 37 теплокомуненерго засвідчує, що протягом опалювального сезону керівники підприємств доклали мінімум зусиль для покращення результатів своєї роботи. Неналежне ставлення до вирішення проблеми погашення боргів минулих років та недотримання договірних умов про 100% поточну оплату спожитого природного газу негативно позначилася на середньому рівні оплати в цілому по Україні.
 

Інші новини