ДК „Газ України” стурбована неготовністю АЕК “Київенерго” до проведення опалювального сезону

Дочірня компанія „Газ України”, що входить до складу НАК “Нафтогаз України”, стурбована неготовністю АЕК “Київенерго” до проведення опалювального сезону 2004-05 рр. Опалювальний сезон у м. Києві своєчасно не розпочався. Деякі райони м. Києва досі залишаються без опалення, у той час як через низькі температури у більшості регіонів України тепло було подано до житлових будинків ще 8-10 жовтня.

Одним з показників неготовності столиці до проведення опалювального сезону є різке падіння рівня оплати “Київенерго” за природний газ. Якщо за підсумком січня-вересня столична теплогенерація сплатила 98,11% вартості спожитого палива, то у поточному місяці цей показник різко впав до 36,25%. Протягом перших двох декад жовтня поточного року столичні енергетики наростили 16,2 млн. грн. заборгованості. Це свідчить про відсутність у “Київенерго” ані коштів, ані належних запасів оплаченого природного газу та мазуту на фоні різкого збільшення споживання енергоресурсів через погіршення природних умов.

Незважаючи на досить високий рівень життя у столиці та відсутність великих промислових підприємств, “Київенерго” є одним з найбільших боржників серед теплопостачальних організацій України, поступаючись за обсягом боргу за спожитий природний газ лише Дніпропетровській та Донецькій областям. При цьому регіональні ТКЕ стабільно демонструють динаміку зменшення заборгованості, у той час як київські теплоенергетики продовжують нарощувати борги.

Ситуація, яка склалася з “Київенерго” є нетиповою для України. Протягом жовтня, не зважаючи на значне зростання споживання природного газу через початок опалювального сезону, підприємства ТКЕ 16 з 25 регіонів забезпечили стовідсотковий рівень оплати спожитого природного газу. “Газ України” просить звернути увагу Уряду України на невиконання доручень щодо повноцінної підготовки та проведення опалювального сезону 2004-05 рр., та попереджає керівництво міста та АЕК “Київенерго” про відповідальність за несплачені обсяги природного газу та зростання соціальної напруги у столиці напередодні зимового періоду.


Довідка: Згідно з дорученням Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2004 року, на керівників обласних, міських, районних державних адміністрацій та підприємств комунальної теплоенергетики разом з НАК «Нафтогаз України» та ДК «Газ України» покладено відповідальність із забезпечення стовідсоткового рівня розрахунків за спожитий з початку року природний газ.

Інші новини