ДК "Газ України" відключає від газопостачання енергогенеруючі компанії за борги

12 травня 2003 року Дочірня компанія «Газ України» НАК „Нафтогаз України” розпочала процес відключення від газопостачання енергогенеруючих компаній. Ухвалення цього рішення стало наслідком чергового невиконання ними зобов’язань щодо розрахунків за спожитий природний газ, а також несанкціонованого відбору газу понад встановлені ліміти.

Станом на 14.05.03 енергетичними підприємствами України з початку року було спожито понад 1,8 млрд.м 3 природного газу загальною вартістю 511,9 млн.грн. При цьому, загальний рівень їхніх розрахунків з ДК “Газ України” склав 55,8%, в т.ч. ВАТ „Центренерго” розрахувалось на – 48,3%, ВАТ „Західенерго” – на 55,9%, ВАТ „Дніпронерго” - на 600,2%, ВАТ „Донбасенерго” – на 77,7%. Платежі було проведено банківськими коштами лише на 30%, решта – згідно з постановами КМУ, в т.ч. за рахунок пільг і субсидій.

Заборгованість енергогенеруючих компаній з початку року складає 226,2 млн.грн. Основними боржниками ДК “Газ України” є ВАТ “Центренерго” (104,4 млн. грн.) та “Дніпроенерго” (65,4 млн.грн.).

У зв’язку з низьким рівнем проплат та невиконанням енергогенеруючими компаніями протокольного доручення Віце-прем’єр-міністра Гайдука В.А. від 22.03.2003 р. в частині погашення заборгованості згідно з підписаними графіками, Компанія з початку місяця не підтвердила планові обсяги поставок газу трьом найбільшим енергопостачаючим неплатникам. Незважаючи на попередження, до 12 травня енергокомпанії продовжували споживання природного газу, перебираючи при цьому 2 млн. куб. м. природного газу на добу, що змусило “Газ України” вдатися до таких рішучих кроків.

На сьогоднішній день від газопостачання відключені ВАТ „Дніпроенерго”, в структуру якого входить Криворізька ДРЕС, Придніпровська ДРЕС та Запорізька ДРЕС. У ВАТ „Центренерго” відключені Вуглегірська ДРЕС, Трипільська ТЕС знаходиться в стадії відключення. У ВАТ „Західенерго” відключена Ладиженська ДРЕС.

Газопостачання вищезазначеним підприємствам буде відновлене лише при повному погашенні заборгованості за поточний рік.

Довідка: Загальна дебіторська заборгованість енергопостачаючих підприємств на 14.05.03 складає близько 1,6 млрд.грн.

Інші новини